Aivan höpöukkoja nämä kokonpojat.
Uho on kova nettisivuilla mutta osaaminen loppui jo ensimetreillä kun olisi pitänyt tarjousta ruveta tekemään. Ei onnistu tarjoaminen kuin muiden talovalmistajien valmiiksi piirtämistä pohjakuvista. Ja vielä piilovittuilut päälle, kun tuli rehellisesti ja avoimesti kerrottua että olen kysymässä muualtakin tarjousta.
Rakennuspalvelu Kokko
12
10368
Vastaukset
- Anonyymi
5% rakentajista/rakennuttajista luulee, että rakennusliikkeillä ei ole mitään oikeuksia, ja ne haukkuu julkisesti Somessa, jos ei kaikki ole mennyt, niin kuin he ajattelevat(he ei kunnioita sopimusta, minkä mukaan on kaupat tehty).Valitettavasti tällaiset rakennuttajat päätyvät eroon, jos ei rakennusaikana, niin viimeistään vuositakuukorjauksen aikana on jo lusikat jaettu.
Kokonpojat todennäköisesti ovat kaukaa viisaita, ja ei myy eikä edes tarjoa sellaiselle, joka jo tarjousvaiheessa osoittaa merkkejä, että ongelmia on tulossa, ja inhimillisyydestä ei ole tietoakaan.
On kuitenkin hyvä muistaa, että leivän edestä rakennusliikkeissäkin aherretaan, ja ihan tavallisia ihmisiä(ihmisyyttä arvostavia) sielläkin ollaan.
Arvostan poikien työtä. Tarjouksen tekemisessä ja hyväksymisessä on kaksi osapuolta. Neuvottelutaitoa tarvitaan molemmilta osapuolilta. Teimme kaupat erillistalosta 2020 ja muutimme uuteen kotiin alkukesästä 2021. Omat toivomukset onnistuivat neuvottelemalla ja sopimalla. Kaikkia toiveita ei voinut toteuttaa rakennusteknisistä syistä. Laatuun olemme erittäin tyytyväisiä. Näillä palstoilla on helppo rökittää ja purkaa omaa pahaa oloa.
- Anonyymi
Älä hauku!
- Anonyymi
ostaa palveluita ja uhkailee väkivallalla kun tulee lasku.
- Anonyymi
Ihan sysipaskaa palvelua näiltä ainakin saa. Toivottavasti menee konkurssiin niin eivät muut toista virhettäni
- Anonyymi
Lestojen pesä varokaa huiputusta
- Anonyymi
Ihan oikein sanottu ne on täysiä lestoja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan oikein sanottu ne on täysiä lestoja
Ja se on tärkein asia mainita, joka kumpuaa hengellisestä vihasta.
Uskovaisia, uskovaisia, tarkka on silmä näkemään vikoja.
- Anonyymi
Palvelua ei voi kehua. Kun perävalot työmaalta katoaa, katoaa myös rakennuttajan kiinnostus asiakkaitaan kohtaan. Aliurakoitsijoiden virheet korjataan ja isoon ääneen niistä messutaan, että onpas huonosti tehty. Omia virheitä ei myönnetä ja niitä ei vahingossakaan korjata ja tpellaan kympeistä. En suosittele asiakaspalvelun vuoksi, muuten ihan ok taloja tekevät.
- Anonyymi
Ei kannata ostaa mitään, takuureklamaatioita eivät hoida eivätkä vastaa puheluihin/ viesteihin. Lopulta pitää hoitaa ne omasta pussista.
- Anonyymi
Samaan kastiin menee Siklan, Lehdon ja Saaga talojen kanssa. Miksi te ihmiset ostatte näiltä taloja kun Suomessa on ihan fiksujakin rakentajia.
- Anonyymi
Samaan kastiin kuluu myös Merensini Oy.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2652418Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."752396- 1201568
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis441412Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641367- 1331339
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711230Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821029Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731009Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999