Täysi-ikäisen nuoren vaikeus saada vuokra-asuntoa johtuen vanhemman maksuhäiriöstä, voi tätä junttien määrää tässä maassa.
Nuorella ei mitään merkintää yhtikäs missään rekisterissä, tunnollinen opiskelija ja kaikinpuolin kunnollinen sekä fiksu.
Mutta junttikylän vuokravälitysfirmojen tampiot sekä perimällä vuokranantajiksi päätyneet tasapäät.
Voi tätä ihmiskunnan tilaa, miten ihmisolento voikaan olla typerä :D
Voi hyvää päivää tätä älyn määrää
8
99
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, asiallahan ei ole merkitystä silloin jos nuoren omat tulot ovat vähintään noin vuokran määrä 400-500 €/kk. Sillä määrällä voi olettaa vuokralaisen selviävän velvotteistaan. Muten tarvitaan henkilötakaaja. Eli ei mitään tähtitiedettä!
- Anonyymi
Vaikka olisi perustoimeentulotuella niin laissa on minimi avustus sen kokoinen että sillä pärjää.
Eli kuten huomaamme, peritty asunto ei tee kenestäkään alykästä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka olisi perustoimeentulotuella niin laissa on minimi avustus sen kokoinen että sillä pärjää.
Eli kuten huomaamme, peritty asunto ei tee kenestäkään alykästä.Mutta suurta älykkyyttä edustaa vuokraloinen, joka haluaa itselleen asunnon, johon tulot eivät riitä. Joten tarvittaisiin takaaja, mutta sellaiseksi ei kelpaa omat vanhemmat, joilla myös on ollut tapana tehdä velkaa ja jättää laskut/vuokra maksamatta. Ei ole omena kauas puusta pudonnut...
Luonnollisesti kaikki on aina Jonkun Muun vika ja kaikki kulut kuuluvat Jonkun Muun maksettavaksi ja vuokraloisen pitää saada vähäntään yhtä hyvä asunto kuin Kaikkien Muidenkin. Se voi sitten paskoa kostoksi kalliista vuokrista ja siitä, että vuokralaisrukkaa niin kauheasti kyykytettiin ja riistettiin, kun ei hetimiten annettu kalliimpaa asuntoa ilmaiseksi käyttöön. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta suurta älykkyyttä edustaa vuokraloinen, joka haluaa itselleen asunnon, johon tulot eivät riitä. Joten tarvittaisiin takaaja, mutta sellaiseksi ei kelpaa omat vanhemmat, joilla myös on ollut tapana tehdä velkaa ja jättää laskut/vuokra maksamatta. Ei ole omena kauas puusta pudonnut...
Luonnollisesti kaikki on aina Jonkun Muun vika ja kaikki kulut kuuluvat Jonkun Muun maksettavaksi ja vuokraloisen pitää saada vähäntään yhtä hyvä asunto kuin Kaikkien Muidenkin. Se voi sitten paskoa kostoksi kalliista vuokrista ja siitä, että vuokralaisrukkaa niin kauheasti kyykytettiin ja riistettiin, kun ei hetimiten annettu kalliimpaa asuntoa ilmaiseksi käyttöön.Vuokrasummasta ei ollut puhetta, mutta koska olet pirun älykäs ja sinulla on kristallipallo niin pakkohan sinun on olla oikeassa oi suuri ylhäisyys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vuokrasummasta ei ollut puhetta, mutta koska olet pirun älykäs ja sinulla on kristallipallo niin pakkohan sinun on olla oikeassa oi suuri ylhäisyys.
Narsismi on ikävä vamma :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta suurta älykkyyttä edustaa vuokraloinen, joka haluaa itselleen asunnon, johon tulot eivät riitä. Joten tarvittaisiin takaaja, mutta sellaiseksi ei kelpaa omat vanhemmat, joilla myös on ollut tapana tehdä velkaa ja jättää laskut/vuokra maksamatta. Ei ole omena kauas puusta pudonnut...
Luonnollisesti kaikki on aina Jonkun Muun vika ja kaikki kulut kuuluvat Jonkun Muun maksettavaksi ja vuokraloisen pitää saada vähäntään yhtä hyvä asunto kuin Kaikkien Muidenkin. Se voi sitten paskoa kostoksi kalliista vuokrista ja siitä, että vuokralaisrukkaa niin kauheasti kyykytettiin ja riistettiin, kun ei hetimiten annettu kalliimpaa asuntoa ilmaiseksi käyttöön.Fiksu kirjoitus vuokranantajalta, osa teistä kaipaisi terapiaa.
Harmi ettei älyäkään voi antaa lusikalla lisää, sekin saattaisi osalla auttaa.
Jos pitää olla kateellinen jopa köyhälle siitä köyhyydestä, niin kyllä pitää olla ruuvit löysällä.
Miksi yleensä lähteä vuokrabisnekseen kun suurin kohderyhmä ovat köyhät.
Melkoinen mentaalipuolen lahjakkuus pitää kyllä olla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fiksu kirjoitus vuokranantajalta, osa teistä kaipaisi terapiaa.
Harmi ettei älyäkään voi antaa lusikalla lisää, sekin saattaisi osalla auttaa.
Jos pitää olla kateellinen jopa köyhälle siitä köyhyydestä, niin kyllä pitää olla ruuvit löysällä.
Miksi yleensä lähteä vuokrabisnekseen kun suurin kohderyhmä ovat köyhät.
Melkoinen mentaalipuolen lahjakkuus pitää kyllä olla.Rahansa hassanneilla selityksiä piisaa. Syy on aina jossain muualla.
- Anonyymi
Kuten sanottu: Peritty omaisuus ei tee viisaaksi eikä terveeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5710040Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126795Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736095Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?586003Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset114242Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464140Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2833217Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k572874Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus192861Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?442388