Siis siitä yhdestä parin viikon takaisesta kirjoituksestani täällä. Tuntomerkit ja tapahtumakuvaus olivat aika hyvät ja ihan tarkoituksella.
Täällä olen ja juuri sinulle kirjoitan. En ymmärrä, mikset voi vaan olla ystävällisen neutraali vaan pitää karttaa, vältellä ja jättää tervehtimättä. Katsoa muualle.
En usko, että teeskentelet vaikeastilähestyttävää vaan olet sellainen. Paha juttu naiselle, joka tykkää haasteista.
Täällä olen ja juuri sinulle kirjoitan. En ymmärrä, mikset voi vaan olla ystävällisen neutraali vaan pitää karttaa, vältellä ja jättää tervehtimättä. Katsoa muualle.
En usko, että teeskentelet vaikeastilähestyttävää vaan olet sellainen. Paha juttu naiselle, joka tykkää haasteista.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tällä palstalla en asioita ala puimaan . jos minusta kyse .
En minäkään. Minäkin karttelisin ihmistä, joka kirjoittaa palstalle näkemästään ihmisestä havaintojaan palstalle. Mietihän vähän, niin ehkä ymmärrät. Jotkut aikuiset naiset vain ovat sellaisia, että eivät pidä itseään koskevista kirjoituksista yleisillä keskustelupalstoilla. Lapsellista touhua.
Ei ollut susta kyse.
Sukupuolella ei oo väliä, jos ei halua palstalle tuoda totuudenmukaista itseä koskevaa argumenttia kaikkien riepoteltavaksi.
Pitäisi tajuta ettei olla millään anonyymipalstalla!
Ei+ne+tosiasiat+olleet+mitään+sellaisia.+Tosiasia+voi+olla+esimerkiksi,+että+katsoimme+toisiamme+viimeksi+eilen+klo+15:26+liikennevaloissa,+kun+ajoit+suurta+punaista+autoasi+ja+minä+tulin+vastaan+ja+odottelin+omassa+vähän+pienemmässä+harmaassa+autossani+punaisella+valolla,+kun+käännyit+vasemmalle,+paikkaan,+jossa+yleensä+näemme+noi+neljä+kertaa+viikossa+iltapäivisin+klo+17+aikoihin
Tuontyylinen+ei+ole+mitään+henkilökohtaista+juttua,+josta+kukaan+muu+voisi+tunnistaa,+mutta+on+tosiasia+kuitenkin,+josta+se+toinen+tunnistaa+kyllä.
Vapaasti+riepoteltavaksi+:)+Kyseessä+siis+esimerkki+vain+ja+siinä+noin++40+%+ajankohdista,+suunnista+ja+väreistä+totuudenmukaisia
En kirjoittanutkaan itsestäni. Se oli vain minun mielipiteeni ja tulee olemaan myös jatkossa.
Täällä kukaan mitään tunnista, herää jo sinäkin todellisuuteen sieltä pilvilinnoistasi.
Tunnistaa. Ja lisäksi olemme joskus keskustelleet näistä palstoista niin sitäkin kautta tiedämme.
Eli viestit menevät kyllä perille, jos toinen sattuu olemaan paikalla ja lukemaan. Viimeinen viestini on selkeästi luettu, koska käytös muuttui heti seuraavana päivänä
On kerran ohimennen maininnut, että tunnistaa minut sekä kirjoitustyylistäni että sanavalinnoistani. Sen jälkeen olen toisinaan pyrkinyt kirjoittamaan itselleni epätyypillisellä tavalla eli lyhyin lausein ja liiallisia adjektiiveja ovelasti vältellen. Vaikeaa, mutta onnistuu kyllä, kun oikein pinnistelee
Ei normaali nainen kaipaa mitään palstasuhdetta tai virtuaaliseksiä tai randomeja palstaviestejä joltain tuntemattomalta. Haloo.
Ei kai täällä kukaan normaali kirjoittelisi? En ole sellainen väittänytkään olevani :)
Trolli yrittää viesteillä onkia juttuja. Kun vastaat vähän sinnepäin ja pieleen, niin tulee hupaisia juttuja. Lisäks joku jotain tosijuttuja sepustaa, muttei asiaan kuuluva.
Karttaa, vältellä, jättää tervehtimättä, katsoa muualle? Oikeastiko tein noin?
Juu. Ymmärrän kyllä Ei sillä niin väliä
Täh? yritin kysyä että tekikö hän oikeasti noin.
Kyllä valitettavasti. Ymmärrän toki, kyllähän tuosta voi ihan selkeästi päätellä, että häntä ei nyt vaan kiinnosta.
Minut on torjuttu usein ennenkin, joten ei tässä mitään tavallisuudesta poikkeavaa ole varsinaisesti. En ole sillä tavalla viehättävä, että miehet kiinnostuisivat. Ehkä pitäisi meikata tai pukeutua antavaisiin , läpinäkyviin minimekkoihin :D
ap. enempi kuitenkin hippityylinen
Kuka nyt näitä niin muistelee mitä parin viikon takaisissa kirjoituksissa on lukenut. Jos olisi ollut linkki juttuun taibedes päivä ja kellonaika niin aloitus olisi ollut uskottava. Näin se vaikuttaa enrmpi trollin hakuammunnalta. Epätoivoinen yritys, että ehkäpä joku juhannuksena ilman heilaa ollut tarttuisi kiinni!