Tämä epäpätevä hyväveli johtaja Jukka Rantanen on kohta vuosikymmenen passaillut hyvällä veroeuroista kustannetulla palkkarahalla varjoissa ilman että Lahti asiasta mitään edes ajattelee. Ladec on luotu yhteostyöelimeksi jolla kaikki kunnat maakunnassa saataisiin maakuntakehityksen työhön. Miten on käynyt; pitämällä paalupaikkaa ilman toimintaa ja pätevyyttä pelkkää peruskauraa pyörittelemällä ( hyvin rajallinen pieni joukko ylipäänsä tarvitsee tuota kauraa, jos sekään?) LADEC eli Jukka Rantanen on kivenä kengässä ihan koko ajan eikä mikään liiku. Tuo jukkapoika se pitää näpissään porukan ja mahdollinen osaaminenkin hautautuu tuon tyypin helmoissa.
Vastaukset 2
Marko Varjonen kertoo mielipide palstalla etlarissa kaupungin ostopalvelutouhusta. Siinä piikissä tämäkin on. Poliitikot syytävät rahat tytäryhtiökuvioon ja niin on helppo unohtaa oma vastuunsa ja alkaa ruikuttaa että mikään ei liiku. LADEC on yksinkertaisesti lopetettava ja mietittävä, miten panostetaan jatkossa. Tuloksia ei ole tulkut ja aikaa näytöille on annettu runsaanlaisesti. Melko yksinkertaista tämä todellakin olisi. Virkaukot ei tätä tee, se on poliitikkojen omasta selkärangasta lähtevää liikettä.
Antti Iso-Sipilä taitaa olla alan asiantuntija! Hänet voisi ottaa johtamaan LADECia nyt, jos vain suostuisi. Ja pidetään huolta siitä, että tämä Jukka Rantanen ei jää loisimaan mihinkään Lahden organisaatiosopukoihin keräillen veroeuroja omaan lompsaansa. Lukekaa Antin mielipidekirjoitus päivän etlarista 6.7.2020. Ladec tulee räpeltämään niin kauan kun tuo ukko on johtavinaan ko. puulaakia. Ja kaupunki luulee että jotain joku tekee näille asioille kun kerran maksetaan. Helevetin hienoja dioja erilaisissa raportointipalavereissa tuotetaan, ei mitään tuloksia synnyttävää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361790- 73600
- 49600
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38589- 65575
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522