Onko Auran Perussuomalaiset vielä toiminnassa?

Anonyymi

Ja ketä sitä Auran Perussuomalaisia nyt vetää?
Olisi kiva tietää, kun sieltä on aika moni tuttu kasvo nostanut kytkintä! Syy?

15

913

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syyn arvaa.
      Ketä on lähtenyt, voitko tarkemmin informoida.

      • Anonyymi

        Ei kai Soukka ole vaihtanut aatetta,
        sitten se on persujen loppu Aurassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai Soukka ole vaihtanut aatetta,
        sitten se on persujen loppu Aurassa.

        Soukka on ainakin tyytymätön ryhmätoveriinsa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Soukka on ainakin tyytymätön ryhmätoveriinsa

        Näin sivullisena, yleensä auralaiset syyttää pappia kaikesta, olisikohan syynä Persujen alamäkeen pappi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin sivullisena, yleensä auralaiset syyttää pappia kaikesta, olisikohan syynä Persujen alamäkeen pappi.

        jotain on, soukkakin on ruvennut ryypiskelemään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jotain on, soukkakin on ruvennut ryypiskelemään.

        Jassoo. Epäilen, että Soukka on oppinut ryypiskelemään jo aikoja sitten. Ainakin Auranmaan Viikkolehteen kirjoittelu on hiipunut kokonaan. Eikö jaksa enää kirjoitella vai eikö viikkolehti viitsi enää julkaista Soukan kirjoitelmia? Mikäli edustaa vielä perussuomalaisia, niin voisi joskus peseytyä ja vaihtaa siistimmät vaatteet. Edullista saippuaa, hammastahnaa ja pyykinpesupulveria voi ostaa Tokmannilta.


    • Anonyymi

      Persuvapaa Aura. Paras mahdollinen sijoitus tulevaisuuteen.

      • Anonyymi

        Aika moni viime vaaleissa persuja äänestänyt, häpeää nykyään tyhmyyttään.


    • Anonyymi

      Onko Auran Persuista veto pois, kun ei enää ole torikojua lettukesteineen ja kansanedustajavieraineen?

    • Anonyymi

      Kiinnostaisi kovasti tietää, miksi Soukan naputuspalsta kirjoituksia ei enää ole Auranmaan Viikkolehdessä. Eikö enää mitään kommentoitavaa vai eikö viikkolehti halua julkaista Soukan kirjoituksia. Jos näin on, niin samantien voisi jo laitta stopin nk. partaäijän juttujen julkaisuun. Hänelläkään ei tunnu riittävän kuin negatiivisia juttuja julkaistavaksi. Säälittävää kerrassaan. Partaäijä saisi päristä itsekseen omaan partaansa ja sillä siisti. Mistä näitä "ikusia" nurisijoita joka asiasta aina riittääkin.
      Hyvä että Auranmaan Viikkolehti älyää pistää jotain rajaa kirjoitusten julkaisuun.
      Piste ja loppu on joskus ihan ok.

      • Anonyymi

        Ei Soukka enää kirjoittele, ryypiskelee vaan ja puhuu pahaa puoluetovereistaan


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Soukka on rehellinen arvioidessaan Persujen vastuutonta touhua.

      • Anonyymi

        Aika hauskaa, että herra arvostelee puheenjohtajana vastuutonta toimintaa 😂


    • Anonyymi

      On toiminnassa ja voi ihan hyvin. Toritapahtumia ei ole oikein missään covid-19 vuoksi voitu järjestää. Nythän valtuustoryhmä oli ratkaisevassa tilanteessa säilyttämässä kirkonkulmankoulun kohtaloa.

      Viime vuosi tosiaan on ollut henkilökemioissa pieniä säröjä. Nyt on ryhmän sisällä tapahtunut muutoksia ja viime vuoden paikallisyhdistyksen hallituksesta on jäljellä yksi ja hänkin varalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      179
      14774
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      118
      10412
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      106
      9269
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      29
      8907
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      63
      8596
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      49
      6867
    7. Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      179
      6455
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      30
      5443
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      148
      5312
    10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      41
      3005
    Aihe