ajatuksissa on jo tuttu työpaikka. Kun saa olla yhdessä tuttujen ihmisten kanssa arkipäivät siitä saa iloa elämään.
Ainoa mikä on
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vähissä on ilot kun työpaikka ainut ilo
- Anonyymi
Niin jollakin se voi olla noinkin. Me ihmiset olemme erilaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin jollakin se voi olla noinkin. Me ihmiset olemme erilaisia.
Ollaan joo. Toisille se työpaikka on henkireikä just siks kun siellä säätävät yhden sun toisen kaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ollaan joo. Toisille se työpaikka on henkireikä just siks kun siellä säätävät yhden sun toisen kaa
Ei minulle tutussa työpaikassa eikä muissakaan ole koskaan säädetty mitään kenenkään kanssa. Töissä tehdään töitä ja yksityisasiat hoidetaan työn ulkopuolella.
- Anonyymi
Tuokin on jo paljon.
- Anonyymi
Onon. Pieni työpaikka=vähän vaan säätämistä=vähän iloa. Isompi työpaikka=paljon säätämistä=paljon ilo(ittelu)a. Et silleen.
- Anonyymi
Onko siellä joku erityisen tuttu tuttu?
- Anonyymi
Työpaikassako. Jos on tehnyt aikaisemmin neljä vuotta työtä yhdessä niin sellaista mukavaa työkaveria kaipaa. Yksi toinen mukava työkaveri ei siellä enää valitettavasti ole. Harmi kun en saanut tehdä töitä enempää hänen kanssaan.
- Anonyymi
Niin eikä tarvitse tehdä töitä vaan vikitellä miehiä. Palkkaa saan kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481