Moi! Oon asunut nyt seitsemän vuotta Hin Lek Faissa omakotitalossa, josta on kahdeksaan lähimpään naapuriin 1,4 metriä matkaa, eli tonttikaistaleen verran.
En ole vielä käynyt ulkona enkä missään. Aika on kulunut huoneessani oleskellessa. Harrastan talon vahtimista valvonta kameroilla ja kuitupohjaisilla hälytys järjestelmillä. Monitorista näen jos joku lähestyy.
Jos ulko-oven avaa, pääsee kuumaa ilmaa sisään ja se on kallista sitten jäähdyttää. Kun on kaikenlaista kremppaa kropassa, niin kuumuus ei tee hyvää. Olen kieltänyt vaimoakin menemästä ulos. Muutenkin tulee kalliiksi nuo vaimot.
Onko Hua Hinissa mitää ilmaista tekemistä silleen ettei tulis korona tai kuuma? Uskaltaako talon jättää tyhjilleen jos mennään molemmat ulos yhtaikaa, vai pitääkö vaimo jättää vahtimaan taloa? Meillä oli koira mutta se jäi auton alle ja toisen söi käärme.
Asiallisia vastauksia vain, eikä mitään resupettereiden kommentteja.
Tekemiseen vinkkejä
3
155
Vastaukset 3
- Anonyymi
ulkona vaanii pakteeri ja pöö.!
- Anonyymi
On siinä kova kohtalo olla ulukomailla ja suomi24 on elämän sisältönä. Vilkaisin, että onko tullut mitään hyödyllistä esim. lentojen suhteen, mutta eipä tietenkään.
- Anonyymi
NO JOO... hyvä esimerkki jonninjoutavasta p een jauhannasta, muka Hua Hin issä ...
Kotona köyhän talon ainoo poika , haaveisissaan matkustaa , ihan lienee karttoja katsellut, pääsee tietämyksellään loistamaan. Hyvää sateista kesän jatkoa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 96941
- 59868
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun67675- 41635
- 61632
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22552Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la33538Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka24512Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37478- 44474
