Johanna Tukiaisen unalmaliitto Matti nykäsen kanssa!!!

Anonyymi

Matti ja Johku olisi ollut liitto, jonka koko Suomen kansa olisi tahtonut nähdä omin silmin Seiskan sivuille painettuna.

Tuossa liitossa ei olisi nähty selvää päivää ja ehkä löynnit olisivat puhuneet kun sanat eivät riittäisi kertomaan mielipiteitä...

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä Johku? Tarkoitatko Tuksu?

    • Anonyymi

      Johanna Tukiainenhan on naispuolinen Matti Nykänen.

    • Anonyymi

      Olisiko edes Matti pystynyt kesyttämään Tuksun kaltaista raivotarta kun humalainen Johanna olisi antanut tulla tulta ja tappuraa, ehkä eri puolille Matin päihdyttävien nesteiden pöhöttämää kehoa?

      Siinä olisi Seiskan sivut täyttyneet kauheista kuvista kun rakkautta olisi vannottu ties monennenko kerran naamat turvoksiin pamputettuina! Olisiko raju rakkaus vienyt kumppanukset poliklinikan kautta jopa kirusgin kouriin paikattavaksi?

    • Anonyymi

      J. Tukiainen on viettänyt niin syntistä ja rietasta elämää,että on meillä hyvä yläkerran ukko,kun ne synnit pois pyyhkii.J kun sanoo olevansa uskovainen,odottaa synnissä siinnyttä lasta ja elää haureutta edelleen.Syntisiähän Jumala rakastaa,mutta synnistä pitäis kääntyä pois.Ainakin siinä vaiheessa,kun uskoon on tullut tai päässyt.Ei näytä Johannaa koskevan,turpa rullalla vaan valeita päästelee menemään.Ei osaa ees hävetä.

    • Anonyymi

      Tukiainen juopuu nykyisin pelkästä uskosta ja eikös Mattikin tullut uskoon jossain vaiheessa? Vai oliko Matin uskoon tulo sittenkin enemmän lihallinen täräytys jonkun miehimyksen kanssa?

      Matti oli pelle äijä, mutta äijä kumminkin, vaikka nuoremmat muistaa miehen pelkkänä sekoilijanan eikä urheilijana. Matti olisi voinut ryypätä vielä pitkään, jos olisi saanut elää.

    • Anonyymi

      ...Ja Tuksu ryyppää nyt Matinkin edestä, eli olisivat sopineet hyvin yhteen. Uskovaisina olisivat voineet ryypätä kirkonmenojen jälkeen. Silmä mustana molemmat vaan julistamaan seuravana viikonloppuna!

    • Anonyymi

      Harmi ettei suomen kansa saanut todistaa tätä unelman ja rakkauden täyttymystä Kun Nykänen valoitsi Pian ja kuolo vei Matin luotamme ennen Koronaa!

    • Anonyymi

      Myös Jope Ruonansuun kanssa Tukiainen olisi sopinut yhteen. Ovat saman näköisiäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      47
      4361
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      14
      4197
    3. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3423
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      89
      3338
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3197
    6. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      61
      2980
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      164
      2860
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2470
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2449
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      16
      2039
    Aihe