kaula aukko

Anonyymi

3

3419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En havainnut antamallasi sivulla paljastavaa kaula-aukkoa. Mitähän mahdoit tarkoittaa?

      Kaula-aukon suuruus ei kai riipu rintojen koosta. Myös pienirintainen voi korostaa luontaista kauneuttaan suurella kaula-aukolla ja erityisesti olemalla ilman rintaliivejä. Erittäin kaunista. 🌹

      • Anonyymi

        Yksinkeskustelu tekobööniksi ja heidän kynäystäviksi tekeytyen jatkuu kaiketi maailman tappiin?


    • Anonyymi

      Kukahan pukisi nuo amerikkalaisnäyttelijättäret yms. kunnon kaula-aukkoihin, kun monella oli Oscar-gaalassa iltapuku, josta vaikutti puuttuvan koko etukappale. Ihan kuin rouvat olisivat laatukankaasta tehdyssä saunatakissa olleet, minkä etumus on jäänyt repsottamaan auki! Eihän semmoinen mikään kaula-aukko ole, mikä on auki navasta häntäluuhun ja sivusuunnassakin nännipihasta toiseen. Että hävetti naissukupolven puolesta.

      Jopa morsiamilla näkyy tänä päivänä pukuja, joiden avoimuutta ei voi kuin päivitellä. Sitoudutaan yhteen, mutta kroppa jaetaan kuitenkin seremoniassa kaikkien vieraitten nähtäväksi. Huhheijaa.

      Aloittajan linkittämän puseron kaula-aukko on todellakin vielä kaula-aukko sanan varsinaisessa merkityksessä. Mutta kyllä siitäkin sisälle näkee kumartuneena.

      Kun ostaa esim. puseroa, eikä halua paljastella, kannattaa tosiaan peilin edessä kumartua yms., jotta näkee, kuinka vaate käyttäytyy. Ei sitten tule yllätyksiä.

      Jopa hoitoalalla on työasuja, joiden sisään näkee kumartuessa. Huh. Varsinkin ne vanhanaikaisemmat mekot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      232
      4621
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3817
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      339
      3461
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2148
    5. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      21
      1766
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      72
      1766
    7. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      200
      1651
    8. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      87
      1519
    9. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1362
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      93
      1227
    Aihe