Voi K0R0NA minkä teit.

Anonyymi

7

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosi harmi. Muuten olisi ollut likipitäen aikataulussa tää ympäristöteko meinaan.

    • Anonyymi

      Kyllä tää kovona on tosi pirullinen, kuten pari juristia on sanonut mediassa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Harmi vaan kun ydinvoima tappaa tuulivoiman. On se vaan niin halpaa toi ydinvoima ettei tuulivoima pysty kilpailemaan huomattavasti halvemmalle ydinvoimalle.

    • Anonyymi

      Kai se jossakin vaiheessa tappa myös käyttäjänsä.

      • Anonyymi

        Niin että Antti ja Sauli yhdessä tappaa ydinvoimalla kun tuulivoima ei lyönyt leiville? Vai miten mä tämän luin.
        Antti ja Sauli on tovereita, ja olkiluodosta saa radioaktiivisia aineita, jotka tappaa nopeammin kuin tuulivoima, siis ilmatilassa tapahtuva terrorismi.


    • Anonyymi

      Ainakin minulle se on turvallinen työpaikka , ei mikään vuokrafirman pätkätyö ja maksaa erittäin hyvää palkkaa jollaisesta vuokrafirmoissa vain unelmoidaan . Lisäksi on hyviä sosiaalisia etuja ja harrastusmahdollisuuksia , itsellä esimerkiksi on pakastin aina täynnä hirvenlihaa .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      63
      2902
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      49
      2216
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      22
      1903
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      383
      1408
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1343
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      30
      1309
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1099
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1069
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      963
    10. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      71
      953
    Aihe