Onko totta?

Että mopopojat ovat saaneet jostain oikein lupa paikan päästellä näillä vanhanaikaisilla kotteroillaan ja jopa oikein keulia siellä mielensä määrin.
Naurettavan näköistä, kun yli ikäinen jäbä hyppää mopon päälle ja moposta näkyy pieni osa.
Heille onneksi on, etteivät he itse tiedä olevansa noloja.
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä tämä persu jaksaa.

Minkähän palstan aktivointi aloituksen näemme seuraavaksi ?

Minkähän palstan aktivointi aloituksen näemme seuraavaksi ?

Äänestä

No antaa poikien päristä. Se paikka on alueella, jossa on vähän asutusta niin ei tule häiriöitä.

Äänestä

Kaksipyöräiset kulkuneuvot -> Mopot

Lue aiheen Mopot keskusteluja. Katso, mitä muut ajattelevat, ja osallistu keskusteluun. Suomi24 - tuhansia aiheita.

Äänestä

Eihän tälle persulle mahda mitään. Kirjoittaa mitä sattuu tänne.

Persun logiikka on persun logiikka. Minä asun Niiralan Kulman talossa Kuopiossa ja voin Kuopion palstalle vaikka kuulennoista.

Valitettavasi Niiralan kulman taloissa nettiliittymä on ilmainen.

DNA-taloyhtiölaajakaistan 10 megan perusnopeus on asukkaille maksuton.
Niiralan Kulman talojen sisäinen tekniikka on erilainen eri aikaan rakennetuissa ja peruskorjatuissa taloissa. Vuoden 2008 jälkeen rakennettuihin tai peruskorjattuihin taloihin on rakennettu uudempi Ethernet-tekniikka, jonka käyttö ei vaadi huoneistokohtaista päätelaitetta.

Äänestä

Tämä on kyllä iso ongelma, mutta minkä näille mahtaa. Kaupungin monia ääniä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että mopopojat ovat saaneet jostain oikein lupa paikan päästellä näillä vanhanaikaisilla kotteroillaan ja jopa oikein keulia siellä mielensä määrin.
Naurettavan näköistä, kun yli ikäinen jäbä hyppää mopon päälle ja moposta näkyy pieni osa.
Heille onneksi on, etteivät he itse tiedä olevansa noloja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu