Milloinmuutetaan

Anonyymi

Siihen taloon ristinummella joka paloi ja korjataan. Onko jo selvinny palon syy

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      näin maalaisjärjellä ajattelisi että palonsyy on selvitetty kun aika äkkiä rupesivat kasaamaan. looginen syy täytyy olla palolle eli maksaja selvillä,kantaa en ota mikä tai kuka. enkä myskään koska muutto koska minulla ei ole mitään oikeaa tietoa.

      • Anonyymi

        Luulisi että ihan julkisestikkin tuotais palon syy esiin. Ei kiva kun puhutaan polttopulloista , kissoista , hellan päälle jäämisistä. Pelottaa jos täälä joku alkaa enemmänkin polttopulloilla leikkimään esim.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulisi että ihan julkisestikkin tuotais palon syy esiin. Ei kiva kun puhutaan polttopulloista , kissoista , hellan päälle jäämisistä. Pelottaa jos täälä joku alkaa enemmänkin polttopulloilla leikkimään esim.

        Kun noin pelottaa, niin muuta pois sieltä slumminummelta. Vaasassa on varmaan parisen kymmentä parempaa asuinaluetta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      203
      11846
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8208
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6256
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      172
      5174
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      51
      4938
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4492
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4398
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3880
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3383
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1897
    Aihe