Veikko Lehden jäteauton kuski

Ketä on veikko lehden jäteautoa ajava tyyppi,jonka ikkunalla lukee "pitkä-jussi"??
72678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitkä-Jussi?

Äänestä
  • Joo...siinä ikkunalla on sellanen "kyltti" missä lukee pitkä-jussi...Useesti aurinkolasit päässä...kalju??

    Äänestä

Jos kerrot mitä varten haluat tietää niin voin kertoa.

Äänestä
  • Aika useesti nähnyt aurinkolasit päässä..kalju taitaa olla...tahtoo tietää siitä enemmän...Meiliä!!!

    Äänestä

  • Mia kirjoitti:

    Aika useesti nähnyt aurinkolasit päässä..kalju taitaa olla...tahtoo tietää siitä enemmän...Meiliä!!!

    kävi tänää kemirassa tyhjentämässä roskalavan..

    Äänestä

Arvatkaas vaan mistä tulee se "Pitkä" siihen nimeen...

Äänestä
  • Pitkä-Jussi on sit auton nimi ei kuskin...
    Sukunimeks saattais sopii Rantanen, tiedä sit onko renki vai itte omistaja. Kysy seuraavan kerran ku näät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mia kirjoitti:

Ketä on veikko lehden jäteautoa ajava tyyppi,jonka ikkunalla lukee "pitkä-jussi"??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu