Turha leikkiä enää vaikeasti tavoiteltavaa

Anonyymi

En ole enää kiinnostunut sinusta nainen.
Kolme kuukautta pelkkää leikkimistä.
Tulihan tämä korona ikävästi väliimme, mutta siitä huolimatta. Pelkkää yksipuolista, lähinnä minun puolelta tapahtunutta viestien lähettämistä tämä on ollut.
Ensin annoit vaikutelman, että olisit oikeasti kiinnostunut minusta, mutta ei.
Taisit vain kiinnostua minusta ammattini vuoksi ja halusit seurata minua somekanavieni kautta. Haluait nähdä, kuinka moni muu nainen minusta olisi kiinnostunut. Mikään ei ilmeisesti vakuuttanut sinua. Mitä ihmeellistä itsessäsi muka on? Et avaudu, et kerro edes ikääsi, et kerro sitä, oletko oikeasti kiinnostunut minusta vai et? Mitä hyötyä tästä oli? Minulle tuli nyt raja vastaan. En jaksa leikkiä yläasteikäisten tyylisiä leikkejä enää kanssasi, jos et parempaan pysty, niin se on goodbye, forever.

25

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohhoh. Joo, täytyy tarkkaan seurata kuinka moni nainen on susta kiinnostunut. Jos on kymmenet niin hyvä homma, oot selkeesti haluttavaa laatuainesta, joka sopii mulle. Jos on satoja niin vähän liikaa, eli no no.

    • Anonyymi

      Ei mulle onneksi. Huh.

    • Anonyymi

      Et ole kiinnostunut ja tulet ikävä palstalle kirjoittamaan sen... joku taitaa ollla vieläkin kiinnostunut ainakin jollain tasolla🤔

      • Anonyymi

        Itserakas kirjoitus! Ehkäpä se naista häiritsikin?


    • Anonyymi

      Tämä ei ole minulle, koska en

      - harrasta mitään kevytkenkäistä enkä huoruudelta haiskahtavaa,
      - olen elänyt suruaikaa viimeiset 3 kk, olematta kenestäkään tosissaan kiinnostunut, ja olematta tällä palstalla viestejä lähettämässä

      Jos jaksan jatkaa elämääni ilman puolisoani, johon olin kovasti kiintynyt, ja jota rakastin
      jos elän alan katsella

      - tupakoimatonta ja kapakoimatonta (kuten itsekin olen),
      -lapsetonta (kuten itsekin olen)
      - leskimiestä (Olenhan leskivaimo itsekin.),
      - jonka usko on ev.lut. kristitty (kuten minulla)

      Avioliittonsa turanneet, lyhytjänteiset parinvaihtajat naikoot toisiaan. Yksinhuoltajat naikoot yksinhuoltajia. Viinaa ryystävät syöpäkääryleiden polttajat naikoot viinaa ryystäviä syöpäkääryleiden polttajia, ateistit ateisteja.

      En lähde mukaan mihinkään huoruudelta haiskahtavaan kevytkenkäiseen "deittailuun", tinderein ja hinderein. Harrastakoot sellaista keskenään pitkiin, sitoutuneisiin parisuhteisiin kykenemättömät huorintekijät.

      • Anonyymi

        Vitu mitä tekstiä. Miten voi joku kohdella toisia ihmisiä noin rumasti. Onnea valitsemallasi tiellä.


      • Anonyymi

        Kauhean itserakasta, minä olen paras-tyylistä tekstiä. En pidä kaltaisistasi ihmisistä, jotka ovat noin tikkupersees tuomitsemassa muita ja lokeroimassa.. en ihmettele jos miehesi teki itsemurhan ja jäit leskeksi. No joo, trollihan sinä olet..


    • Anonyymi

      En ole katsonut hänen somekanaviaan. Luojalle kiitos. En edes tahtoisi tietää hänen seuraajistaan. Olisin liian mustasukkainen persoona hänelle. Youtubesta katselen joskus hänen töitään.

      • Anonyymi

        Itse en seuraa ketään säännöllisesti you.tubesta.
        Enkä ole mustasukkainen kenenkään "seuraajista" somekanavilla,
        koska

        a) en ole kenestäkään kiinnostunut

        b) seuraajat ovat seuraajia

        c) kunnollisimmilla miehillä ei yleensä ole omia somekanavia tai profiileja.
        Ei ollut minunkaan miehelläni.


    • Anonyymi

      Jos hän on vain ujo ihastuessaan, eikä koita leikkiä vaikeasti tavoiteltavaa. Voi myös olla epävarma. Yleensä sellaiset, jotka eivät itse ole ujoja, niin eivät ymmärrä.

      • Anonyymi

        "Leikkiä?" Todellinen rakkaus EI ole leikkiä eikä peliä.
        Nyt muistan taas, miksen ole ollut täällä yli 6 kk, ja sitä ennenkin hyvin harvakseltaan.

        Kevytkenkäinen, vain lyhytjänteisiin ihmissuhteisiin kykenevä Tinder ja Hinder porukka
        leikkii "vaikeasti tavoiteltavaa", ja muutenkin sitä sun tätä. Ei siinä eletä sitoutuneesti parisuhteessa yli 20 vuotta, jos eletään ollenkaan. Kunhan muhinoidaan viettejä tyydyttäen kuin elukat.

        En lähde mukaan mihinkään huoruudelta haiskahtavaan kevytkenkäiseen "deittailuun", tinderein ja hinderein. Harrastakoot sellaista keskenään pitkiin, sitoutuneisiin parisuhteisiin kykenemättömät huorintekijät.


    • Anonyymi

      Milloin olet minulle muka viestin irl laittanut?
      T:nainen

      • Anonyymi

        Et ole hän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et ole hän.

        Niin arvelinkin.


    • Anonyymi

      Miksi olisin kiinnostunut ammatistasi?
      Lisäys tuohon 15:32.

      • Anonyymi

        Älä sit kirjoittele minusta mitään. Kyllä minä pettymykset kestän, mutta. .
        Taidat olla sellainen tapaus, ettei sulla muitakaa oo.
        Taidan olla the only one


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä sit kirjoittele minusta mitään. Kyllä minä pettymykset kestän, mutta. .
        Taidat olla sellainen tapaus, ettei sulla muitakaa oo.
        Taidan olla the only one

        Sanoit jo että en ole hän niin miksi vastaat?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mutta mitäpä jos ei ollut kiinnostunut. Kuitenkin se sinua raivostuttaa niin paljon että kirjoitat pitkät tunnepalon tänne.

      Vaikeasti tavoiteltava on kyl yleensä omaa elämää elävä ihminen eikä välttämättä esitä naista joka haluaa palvontaa tai muita vinkseleitä .
      Vaikesti tavoiteltava on kyl niin vanhan ajan toimintatermi.

    • Anonyymi

      Onko nainen 41v?

      • Anonyymi

        Sehän on vaan hyvä että olet unohtanut.


    • Anonyymi

      En ole leikkinyt vaikeasti tavoiteltavaa.
      Ei minua kiinnosta onko joku muu susta kiinnostunut ja miten edes tietäisin sen?

    • Anonyymi

      Minne olet lähettänyt niitä viestejä? Oletko niitä tyyppejä jotka juttelevat täällä ja olettavan sen toisenkin tekevän niin?

    • Anonyymi

      Kommentoin tähän ketjuun ja viesti poistettiin, kummaa moderointia.. ehkä viesti oli vähän turhautunut, mutta ei se nyt niin kamala ollut.

      Anyways.. jos olisit hän (koska kuulostat häneltä) niin ethän sä voi olettaa, että vihjailu menee läpi mulla tai hyppään sun syliin e-mailien takia? Olen odottanut sulta suoraa puhetta, että itsekin ymmärtäisin missä mennään.

      En tiedä miksi puhut ammatiltasi.. en tietenkään ole kiinnostunut susta sen takia. Yksi syy on miksi saattaisit ajatella niin, mutta ei se ole totta! Kyllä sun täytyy se tietää!

      Joskus sulla kiehahtaa olen huomannut ja kyllä mullakin käy niin. En ole tainnut koskaan tuntea ihan näin ja samaan aikaan turhautumista.

      Olet tehnyt tosi paljon viestittääksesi mulle (enemmän kuin itse olen uskaltanut), voisitko siis kerran puhua suoraan, omista ajatuksistasi? Omana itsenäsi, ei muussa roolissa.. Ihan, että tietäisin, että mitä toivot. Tulen kyllä vastaan, tiedät sen!

      Mieti vähän, miksi oisin jaksanut kaikki nää kuukaudet olla niin pehmeänä päästäni, ellen sun takia! Tottakai tulen vastaan!

      • Anonyymi

        Minä haluan vain tavata ja jutella.
        Sinun kanssasi on mahdotonta vaihtaa ajatuksia nettiviestien kautta.
        Vaikka en usko, että olet hän jota etsin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe