Mielestäni on aika outoa, että kahden noin tummahiuksisen ja hipiäisen ihmisen lapsi on väreiltään noin vaalea. Vähän herää epäilykset isyydestä.
Martina ja Esko
Anonyymi
1965
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Uskaltaako Essi ottaa isyystestin käyttöön?
On varmaan tehty...kai? Tyttö ei ole yhtään Eskon näköinen, ei väritykseltään eikä muutenkaan. Ei näy latinopiirteitä. Onko lapsi tullut kokonaan Martinaan?
Martinalla on oikeasti vaaleat hiukset. On vaan värjännyt niitä iät ja ajat
Martinalla+on+80+%+tekohiusta+päässä,+omat+hiukset+harvat+ja+taitaa+kalju+kohta+paistaa+kuten+Eskollakin.
Eskokaan ei mielestäni ole erityisen tumma, eikö hänelläkin ole värjätyt hiukset.
On Esko tumma, voi silti nykyään olla jo oikeasti harmaa. Tummat silmät ja iho oliivi. Esko oli nuorena komea mies. Jos heillä olisi Martinan kanssa toinen lapsi, niin olisi voinut tulla enemmän isäänsä. Victoria on kyllä kokonaan Martinan puolelta.
Eli kuka sitten on isä? Tätäkö tarkoitit tolla lauseella?
En todellakaan tarkoittanut!! Onpa sinulla törkyinen mielikuvitus. Kaikkihan sen näkee, että tyttö on aivan kuin äitinsä. Häpeä!!
Ei lapsi ole tullut Martinaankaan eli kyllä kaikki merkit viittaa siihen, että isä on joku muu kuin luullaan.
Minusta taas Martsun vanhempi tytär on kasvoiltaan kuin ilmetty äitinsä. Nuoremman kuvaa en ole nähnyt, joten vaikea verrata, onko hän sitten selkeästi enemmän Stefan-isänsä näköinen.
Isabella on aivan ilmetty Stefu. Silmät yksi yhteen.
Voi jestas sentään.. isänsä pään muoto selvästi ja äidin silmät ja hiusväri.
Ketkä ihmeen Martina ja Esko. Ketä kiinnostaa.
Martinan hiusväri on purkista. Eskokin on puoliksi suomalainen, eli perimää löytyy sinisistä silmistä ja vaaleista hiuksista. Vieraiden geenien sekoitus on aina hyvä asia, suomalaisilla on liian pieni geeniperimä ja paljon siitä johtuvia sairauksia.
Shemartti lisääntyy kenties vielä niggen kanssa?
Kolmas lapsi eri isän kanssa vielä tekemättä.
Eskolla siniset silmät. Ja Eskon hiustenväri purkista. Maralla siniset silmät ja hiustenväri purkista. Joku Maran nuoruuskuva, niin tavallisen vaaleanruskeat hiukset oli. Martinalla lisäksi hyvin vaalea iho, vaikka käryttääkin itseään paisteessa. Minusta Viki ei silti yhtään Eskon näköinen, ei siis hitustakaan.
Vaaleat hiukset ja siniset silmät ovat resessiivisiä ominaisuuksia. Niinpä on täysin mahdollista, että kaksi tummatukkaista ja ruskeasilmäistä saa vaaleatukkaisen ja sinisilmäisen lapsen. Nukuitteko koulussa bilsantunneilla?
Tuo silmienvärin perinnöllistyys oli jäänyt mieleen.
Eskolla ja Martinalla näyttäisi olevan molemmilla tummansiniset silmät (Martinalla ehkä väripiilarit). Tytär ei ole ainakaan ruskeasilmäinen.