Kuristusten poistoon välineet puuttuvat

Itselläni on detsi -02 ja haluaisin poistaa moposta kuristukset mutta ei ole hitsauslaitteita jolla saisin pakoputken takaisin kasaan. Onko muitakin tapoja pakoputken kasaamiseen?
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pop niitit,teippi,epoksi.

Äänestä

Mitä olet sieltä irrottamassa jos pitäisi putki hitsata takaisin kasaan? Eikös noissa detseissä ole ihan irroitettava alkukäyrä joka on kolmella ruuvilla kiinni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mopopoika2 kirjoitti:

Itselläni on detsi -02 ja haluaisin poistaa moposta kuristukset mutta ei ole hitsauslaitteita jolla saisin pakoputken takaisin kasaan. Onko muitakin tapoja pakoputken kasaamiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu