Lopettaako Kotivo lämmitysohjaukset ja asentaa tilalle Enston säätimet, joiden hinta on muutama kymppi per säädin. Täydellinen huijaus!
Kotivo lämmityksen ohjaus
5
769
Vastaukset
- Anonyymi
Kuluttaja-asimieheen yhteys!
- Anonyymi
Taitaa kuitenkin olla parempi kuin kotivon oma susisysteemi
- Anonyymi
Tavalliseen taloon ei monimutkaisia lämmityksenohjauksia ole järkevää asentaa. Laitteiden elinkaari on lyhyt ja sen jälkeen joutuu vaihtamaan järjestelmää kun tuki loppuu eikä varaosia ole saatavilla. Lisäksi huoltokustannukset ovat suuret.
Yksinkertainen termostaatti ja kotona/poissa kytkin riittävät. Mitä hyötyä on päästä seuraamaan energiankulutusta etänä ja säädellä huoneitten lämpötiloja? - Anonyymi
Tietääkö joku Kotivon tilanteesta, ilmeisesti kaikki vaihdetaan kesän aikana?
- Anonyymi
Näitä alkaa nyt olla jo useampia, älkää suostuko vain siihen että vaihtavat tilalle jotain, kauppa pitää voida purkaa ja saada maksetut rahat takaisin. Kuluttaja-asiamieheen yhteyttä jos ei muuten onnistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392447
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381333- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40939Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122828- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23616Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820529