Skoda se vaan kestää ja kestää

Anonyymi

Skoda on kestävä auto, vai mitä, jenkkispedet?

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun skeidailija törmää amerikan auton takapuskuriin, niin amerikan autoilija ei edes huomaa törmäystä. Sen sijaan skeida menee tuhannen paskaksi, ja lunastukseen. ja sen sisällä olijat hospitaalin teho-osastolle.

      • Anonyymi

        Kyllä se toisin päin todellisuudessa on, Jos vaikka uudella Superbilla ja vanhalla Amerikan raudalla nokkakolari ajetaan, kyllä Amerikan raudasta Hospitaaliin lähdetään ensiksi.. Amerikan raudassa kuollaan ratin ja penkin väliin??


      • Anonyymi

        Skoda ei ole hyvä auto.


        Monta kertaa olen nähnyt tilanteen jossa ei vanha 80-90-luvun jenkki on pienemmän vauhdin kolarissa. Jenkistä korkeintaan tippuu joku merkki tai tulee pieni lommo. Vastapuolen japsi tai euro usein hirveästi kasassa ja ehkä jopa lunastukseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Skoda ei ole hyvä auto.


        Monta kertaa olen nähnyt tilanteen jossa ei vanha 80-90-luvun jenkki on pienemmän vauhdin kolarissa. Jenkistä korkeintaan tippuu joku merkki tai tulee pieni lommo. Vastapuolen japsi tai euro usein hirveästi kasassa ja ehkä jopa lunastukseen.

        Tämä on aivan totta. Itse käyttäisin joskus caminolla Honda civicin vieläkin lyhemmäksi. Caminon keulaan tuli pari naarmua.
        Valitettavasti nyt on pakko ajaa isommalla japsilla. On siinäkin painoa yli 1700 kg, niin luulisi olevan suht turvallinen.


    • Anonyymi

      Aloittaja ei taida olla järjen jättiläinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      137
      4654
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      204
      3900
    3. 210
      3132
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      109
      2999
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      71
      2813
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      119
      1626
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      7
      1579
    8. 60
      1306
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      1143
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      139
      1087
    Aihe