Liikkeen teen mies. Sua lähestyn.. jollain tavalla. Olen vähän odottanut että sattumalta tavattaisiin, mutta tuntuu ettei se oikein onnistu kun aina väärä aika tai tilanne. Ja en välillä saa lähdettyä mihinkään kun palsta saa minut surulliseksi välillä.. tässä kuluu vähän aikaa. Hyväksyä juttuja ja selvittää päätä.. kun mä ajattelin jotenkin että en ikinä sitoutuisi, menisi naimisiin.. niin vasta nyt alkaa tuntua että voisin tahtoa.. sun kanssa. Haluisin et kaikki tapahtuis livenä oikein. Sillä tavalla ettei menis mönkään. Koska tuskin loputtomiin saa uutta tilaisuutta.. tahtoisin että hetki olisi täydellinen. Mutta ehkä se on mahdotonta. Ottaen huomioon kaikki muuttujat ja mitä ajan kuluessa on tapahtunut. Tiedän että epäilet jollain tasolla mun tunteitani, mut pystyn ne vain kaksin ollessa näyttämään aluksi. Sen verran heikoks tunnen itseni tän asian suhteen. Niin pieni on vielä luottamus ja usko. En oikein usko että tahtoisit minut. Siksi minusta eilenkin tuntui kuin se olisi ollut unta, et olisi ollut siinä. Usko on vähissä.
Kyllä mä varmaan vielä jonkin
7
54
Vastaukset
- Anonyymi
Voi ei. Tuli surullinen olo tuota lukiessani. En osannut mennä asemaasi. Ja sitten olin vähän ärtynyt ja hermostunut. Tilanne oli mulle jotenkin liikaa, nyt sen näen selvemmin. Olisi voinut toimia toisinkin tietty.
- Anonyymi
Täydellistä hetkeä ei ole olemassakaan, se on vain illuusio. Toimi nyt, äläkä jahkaile. Laita viesti tai soita. Ei se toinen usko ennen kuin kuulee itse.
Aloittaja kirjoitit:
"kun mä ajattelin jotenkin että en ikinä sitoutuisi, menisi naimisiin..."
Ensinnäkään ei ole naisen tehtävä lähestyä miestä, romanttisessa mielessä.
Toisekseen anonyymit lupaukset anonyymillä palstalla ovat kuin puhaltaisi tuhkaa tuuleen.
Minä sitouduin jo, ja elin läpi pitkän parisuhteen, joka päättyi puolison kuolemaan.
Enkä aio "kohdata" ketään, koska en liiku missään ilta- tai yöelämässä.
En ole enää vuosiin liikkunut.
Aloittaja
- mistäpäin Suomea olet?
-minkä ikäinen olet?
-minkä ikäistä miestä kohti "aiot tehdä liikkeen?
Taidatpa olla trolli, koska et mitään tunnistetietoja kirjannut- Anonyymi
Onko sulla koskaan ollut mitään hyvää sanottavaa kenestäkään muusta kuin itsestäsi? Minkälainen ihminen rekisteröi nimimerkin, jota käyttää pelkästään muiden kiusaamiseen ja trollaamiseen?
- Anonyymi
Sellainen ihminen kuin minä. (s. 26.02.1968)
Kiusaan.
Esiinnyn naisina.
Valehtelen.
Vakoilen.
Stalkkaan.
Risto_
(Apinan vuonna syntynyt, bluffari)
- Anonyymi
Soita ja sovi tapaamisesta johon tulee vain sinä ja hän.
- Anonyymi
Mä jotenki vähän ymmärrän sua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1375037Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703480"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063366Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma472694Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.342346- 1151662
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3581185- 491156
- 49892
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55711