Pää alkaa leviämään. Mitä tekemistä sitä keksisi päivien täytteeksi?

Anonyymi

Saisipa vaikka jostain hanttihommia, joita voisi tehdä päivien täytteeksi ja vähän taskurahaa palkaksi. Mutta ei ole kontakteja.

5

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marjoja poimimaan, kun ei saa Thaimaalaisiakaan tuoda.

      • Anonyymi

        Eipä ole kontakteja tuohon hommaan ja ne paikat on jo jaettu. Lisäksi asun pääkaupunkiseudulla.


    • Anonyymi

      Jos sulla ei ole kontakteja, voit ottaa asiaksesi hankkia niitä kontakteja.

    • Anonyymi

      Jotta pää ei hajoaisi sinä tarvitset puhekumppaneita. Niitä ei ole vaikea löytää nyt korona-aikana koska eristäytyneitä ja turhautuneita ihmisiä on niin paljon.

      Jos vilkaiset tämän palstan muita keskusteluja saat tietää mistä noita puhekavereita voi etsiä. Kaikki eivät ehkä halua tavata sinua koronatartunnan pelossa vaan valitsevat mieluummin puhelinkontaktin. Puhelinkontakti on tietysti hyvä vaihtoehto.

      Minä itse teen pitkiä ripeitä kävelyretkiä luontoon - useita kertoja päivässä ja syön terveellisemmin kuin koskaan aikaisemmin joten korona on tuonut jotain positiivista ainakin minun elämääni.

      Sinä voisit ehkä etsiä vapaaehtoistyötä Helsingistä. Erilaisia vaihtoehtoja löytyy googlaamalla. Ehkä Helsinki Missio voisi tarjota sinulle vapaaehtoistyötä.

    • Anonyymi

      Niin leviää pää mullakin, mutta olen jo niin yhteiskunnan ulkopuolelle jäänyt että en
      halua edes töihin enää mennä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe