Honda 7.5hv moottorissa on sellainen vika että tyhjäkäynnillä ja täyskaasulla pelaa hyvin.Tyhjä käynnillä kun lisää vähän kaasua niin sammuu.
Honda 7.5hv käynti häiriö
5
130
Vastaukset
- Anonyymi
Vähän seosta rikkaammaksi.
- Anonyymi
seos ruuvi on kaksi kierrosta auki
- Anonyymi
siinä on myös sellanen vika kun käynistää niin pitää tyhjä käyntiä isontaa.Muuten lähtee huonosti käymään ,kun uistellessa joutuu pitämään kierrokset piennennä.Siinä on esto että vaihde päällä voi vain kaasua lisätä.
- Anonyymi
Mikäli tulpan vaihto ei auta, niin.
Nykyiset polttoaineet ovat varsin ikävää tavaraa venekäytössä. Hyvin todennäköisesti 95E on tukkinut kaasuttimen polttoaine kanavat.
Kaasutin pitää purkaa aivan palasiksi ja rassata jokainen reikä puhtaaksi vaaleasta töhkästä, jota sinne on kertynyt. (Irroittaessasi neulaa kierrä se ensin kiinni, samalla laskien paljonko se oli auki, saat kasatessa seoksen sitten taas kohdalleen.)
Nykyisin ennen pidempää säilytystä ajan koneeseen pienkonebensaa, ettei kaasutin tukkeudu.- Anonyymi
Ainoastaan 98 bensaa tuuppareihin. Se seos ruuvi on todennäköisesti eripaikassa putsauksen jälkeen, mutta 1-2 kierrosta aluksi, että saa käymään ja sitten senmukaan, miten lähtee kiihtymään tyhjäkäynniltä jne..
Kierrä se ruuvi varovasti pohjaan, koska se joskus jumahtaa sinne ja katkeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1542079Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3081779- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972