Nyt kun loman jälkeen on taas kisoja niin jääpä väliin. Finrating todistus perustuu näköjään johonkin lukuihin mitä olen aikanaan heittänyt stetsonista lys todistusta hakiessa ja luku on varmasti pielessä koska lys oli ennen 1.17 ja nyt finrating sama kuin lys 1.23 veneellä. Ei huvita alkamaan kalliisiin mittauksiin muutaman kerhon viikkokisan takia. Kyllä meni kunnolla metsään tämä uudistus ja loppuu se vähäkin kilpapurjehdus tämän myötä.
Finrating just
Anonyymi
566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Millään mittauksella ei tuota eroa muuksi muuta. Jos jompikumpi luku noista on virheellinen, se on LYS, ellei laskijalle ole todellista mokaa sattunut lähtötiedoissa. Kysäise nyt ensin varmistusta ennen kuin alat enempiä urputtamaan.
Ja tänä vuonna todistuksen saa ilmaiseksi, eli vielä turhempi urputtaa.
Jos on heittänyt hakemukseen luvut hatusta, niin eiköhän lopputuloskin silloin ole mitä sattuu?
varmaan huonoin valitus ikinä
Me taas saatiin niin että LYS:iin verrattuna tasoitus putosi.
Tasoituskritiikki ei kohdistu one-offiin jota seilataan perseelleen useimmissa kisoissa. Sitten jossain meille tärkeessä kisassa isketään kaikki peliin, pärjätään ja taas heti perään sössitään seuraavassa.