Tänään koeajoin perheeni kanssa uudehkoa Caddy Maxia, joka alkoi kiinnostaa seitsemän paikan päälle tulevan kohtuullisen kokoisen tavaratilan vuoksi. Jälkikasvu viihtyi takapenkeillä erityisen hyvin, siellä kuulemma oli parempi näkyvyys kuin muissa testaamissamme henkilöautossa. Enkä itsekään tätä uudehkoa autoa osaa ensinäkemän perusteella sen kummemmin moittia, mitä nyt tehoja olisi saanut olla vähän enemmän ja ajomelua korkeissa nopeuksissa vähemmän.
Volkswagen ei ole järin tuttu merkki. Ymmärtääkseni (googlen kertoman mukaan) Tsi-moottoreissa ja dsg-vaihteissa on ollut paljon ongelmia. Löytyisikö tältä palstalta asenteiden lisäksi tietoa - vieläkö noita kohta lyhennettä, tsi ja dsg, on syytä vältellä? 2-3 vuotta vanhoja autoja olen katsellut. Jos haluan pelata varman päälle ja valitsen manuaali dieselin, sisältyykö tällaiseen autoon isompaa riskiä mahdollisesta kalliista tyyppiviasta?
Volkswagenin osto mielessä - vinkkejä suurimpien karikkojen välttämiseen?
Anonyymi
1
82
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä tuonikäisissä ole enää niitä vanhempien volkkareden lastentauteja, katsoo vain että öjyt on vaihdettu etes joskus, kun tuppaavat noilla vageilla ajamaan samoilla öljyillä liian kauan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36712340Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555387Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123928Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1962599Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167880Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59716