Voiko ihan oikeasti ihastua paljon vanhempaan mieheen? Mihin saakka uskallan mennä kontaktissa. Hänen silmänsä saavat minut melkein pyörryksiin ja sanattomaksi. Mietin häntä koko ajan.
Ihana ihastus
Anonyymi
461218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
En taida olla oikea kun on paljon vanhempi kyseessä.
Vähintäänkin 70vuotiasmies minun makuuni on. Ja saa olonsa mukavaksi minun kanssani
Ikäerosi mieheen?
10v
Jos se mies voi ihastua sinuun, niin mikä estää?
Eräs lapsen kokemus esti minuakin, joten luulin tulleeni naistenmieheksi itsekin.
https://www.youtube.com/watch?v=Sp0sEISEMA8
Minäkö se olen? Vitsi vitsinä mutta olen viisikymppinen mies enkä saa erästä parikymppistä neitoa mielestäni sitten millään.Tiedoksi lukijoille etten suinkaan ole vaan sen yhden asian perässä hänen suhteensa.Aito ihastus eikä sille voi mitään.
No 30 vuotta on ihan liikaa
Nelikymppisenä naisena sanon, ettei se isokaan ikäero ole mahdoton. Opiskeluaikoina rakastuin 29 v vanhempaan mieheen💗 nyt naimisissa oman ikäisen kanssa, mutta sydän kallellaan yhteen alle 30 v mieheen. Elämä vaan on joskus arvaamatonta. Harvoin tapaa ihmisen joka vaan tuntuu " omalta".
Ei välttämättä ole laisinkaan liikaa 30vuoden ikäero.Yksilöistä riippuu tuo.Ikäero ei merkitse mitään silloin kun henkilökemiat kohtaavat ja rakkaus roihahtaa.Näitä on nähty suurempiakin ikäeroja.Rakastakaa toisianne huolimatta ikäeroistanne niin kuin tunnette.
Niinno, 10 vuoden päästä nainen parhaassa iässä, haluaa ehkä jälkikasvua ja mies on..... 60 vuotias gubbe. Että realistista? Ei minusta
Miehestä voi tulla tosi hyvä ja aktiivinen isä. Jaksaa keskittyä myös lapsiin. Samaa ei voi sanoa nuoremmista uraohjuksista.
Vanhat äijät on mukavuudenhaluisia, ne mihinkään pikku penskoihin jaksa keskittyy 60-70 veenä
Käys kysäsee meitin presidentiltämme...
12v ei missään nimessä ole hyväksyttävä ikäero.
On on ja on yhdessä nimessä. Loput erot tulee laskulla eri nimissä.
Olen n. 25v kaupan kassatyttö ja tuntuu, että en saa sanottua mitään miehen jutteluun, olen ihan kipsissä. Pari kertaa olen antanut hänelle ostoskuitin ja päässyt koskettamaan hänen kättään. Surullista, että hänellä taitaa olla vaimo, mutta en mahda mitään tunteilleni.
Rakkain terveisin Timo.
hmmm...
Timolle kanssa rakkaita terveisiä 😘
Ei ne tunteet haittaa vaan ne teot. Missä päin tämä onnellinen on?
Täältä myös mun Timolle 😉
Milloin olet viimeksi saanut antaa kuitin?
Kymmenen vuotta ei ole yhtään mitään.
Aivan tavallista, että nainen miestä nuorempi.
Moni nainen menee siihen vipuun, että ottaa vanhemman. No aikaa myöten huomaavat sen olevan virhe. Mies nimittäin vanhenee nopeammin fyysisesti ja henkisesti ukkoutuu. Siinäs sitten nainen kärvistelee. Tietenkin on poikkeuksia
Joo, ei ole poikkeuksia. Ne lössähtää vääjämättä ja nopeesti.
Nii, parin vuoden päästä sellanen lerppakulli. Yök
Taidat omia tämän musta/valkoajattelun. Ikä ei tuota kykyä kyllä määritä, vaan miehen yleiskunto, joka voi olla todella hyvä vielä ns. vahoilla päivilläkin. Tiedetäänhän, ettei jo 30- kymppisillä välttämättä nykyään pelitä. Kun vedetään tupakkaa ja viinaa, ei liikuta, lihotaan, niin mieskunto rapistuu silmissä.
Minne asti pitää odottaa lerpahtamista?
T. 40-vuotias mies ja kovana seisoo aina.
Se on kuule yks kaunis päivä, kun sit lerpahtaa. Oikeesti ei helposti niin käy, kunhan et tupakoi, liikut säännöllisesti, syöt terveellisesti, etkä pyöräile. Polkupyöräily kuulemma tutkimusten mukaan heikentää mieskuntoa.
Ei se mulla tule lerpahtamaan koskaan, jos troppeja tarvitsee niin sinistä pilleriä sitten. Tää mies on fit. :)
Tuossakin edellä äijät keskustelevat toistensa lerpoista. Yksikään naisen viesti.. hahahha
Ei, tanttta, lerppa-aihe oli akkatrollin suusta ja me miehet vain yritettiin valistaa sinua. Ja ethän sinä ymmärrä. :D
Höpö, höpö. Älä syötä näitä vanhoja uskomuksia. Olen pyöräillyt ahkerasti. Päinvastoin kunto pysyy hyvänä niin ylä- kuin alapäässäkin.
Se vänkääjä on palstan vakiotrolli.
Minä ihastuin 10 vanhempaan mieheen 2016 ja edelleen on minulle sydämeni hallitsija
K-->M
Onhan ne kyllä kuin riiviöllä. Silmät. Heppuhei.
Mä sanoisin, että ainakaan näin päälle nelikymppisenä en ottais vanhempaa miestä ehdoin tahdoin. Itellä mies on jonku verrankin ollut vanhempi ja kyllä ne todellakin herkästi iän myötä lörpähtää, enkä puhu seksistä, toki varmaan siinäkin. Naiset elää myöskin pidempään eli naisten elinikä on n.6 vuotta enempi, joten semmonen n.viitisen vuotta nuorempi tai oman ikänen mies olis iän puolesta ihanne. Mutta ainahan kyse loppujen viimeksi on ihmisen luonteesta ja uteliaisuudesta ym.
Pyöräily ,sehän vasta nostaa mieskuntoa.
Tottakai voi, mutta uskallatko tehdä aloitteen?
Ihanan pirteään nuorempaan sairaanhoita naikkoseen olen ihastunut ;)
Saahan sitä ihastua kehen vaan, mutta jatkosta sinä päätät itse.
No kuka muu muka?
Tän palstan trollit???
Ihana Anne vaihtanut proffa kuvaa ;) Tekisi mieli todella päästä halamaan ja suukottelemaan