Ruohonleikkuri

Kenenkähän varastosta löytyi kaupungin ruohonleikkuri. Hauska ja nolokin juttu.
1953
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Jollain kannapsykoosilla taas välähtäny

Äänestä

Gannatsykoosit :D

Äänestä

Kyllä täytyi olla aika laho päästä, kun meni varastamaan kaupungin ruohonleikkurin.
Silloin, kun tätä hankintaa uutisointiin, niin siinä sanottiin, että leikkurin varustetaan gps-paikantimella.
No..joku viekas varas olisi pystynyt poistamaan tämän jäljittimen laitteesta ja näin ei koskaan olisi saatu tietää, missä leikkuri on.

Äänestä
  • Kyllä porilaiset olette itun yhmiä

    Äänestä

Ihmettelin kun poliisi vaivautuu olemaan etsimään pöllittuä ruohonleikkuria...ilmeisesti kaupunki sai parempaa palvelua kuin yksityishenkilö..

Äänestä
  • Juu pirun leikkurin perässä kyllä juostaan mut ei kansalaisten rikoksia kyllä yhtään tutkita

    Äänestä

Multa katosi vanha Brigsprattoni. Oliko ollut noin 20-vuotta vanha ja poliisit järjesti massiiviset etsinnät. Kaikki lähimetsät haravoitiin ja myös kopterit lensi ympäri kylää.
No konetta ei löytynyt vaikka kuulusteluissa oli ollut yli 20 henkilöä.
No..sitten noin puoli vuotta tapauksen jälkeen muistin, että olin vienyt koneet romukeräykseen.
Heh.. en puhunut poliiseille mitään..

Äänestä
  • Ja varmaan naapurin koneelta otettiin lisäksi dna-näyte.

    Nyt sää sampolan nisti laittelet kyllä ihna omias.

    Äänestä

Naamaa väännellään mutta luetun ymmärtäminen on täysin hukassa.

Arvoisat elämäm-koullulaiset, siinä leikkurissa oli gps-paikannin.
Olisiko se pitänyt jättää narkille vaikka sijainti oli tiedossa?

Äänestä

Mä laiton vaimoni takkiin gps-paikantimen. Tiedän, jos käy vieraissa.
Muuten, miks Porin pollareilla on resusseja juosta kaikenmaailman ruoholeikkurin perässä, kun ei edes pyörävarkauksia tutkita ????
Tämä haiskahtaa jotenkin karmealta.

Äänestä

Kyllä noita hölmöjä riittää jotka luulevat tekevänsä ,vuoden murtoa.
Saalis yleensä on naurettavalla tasolla.
Sama enemmistöllä varkaista.
Äly ei riitä kunnon keikkoihin.
Terveisin Tampereen mies 46v.

Äänestä
  • Elämäm-Teemu Isomäki osaa parhaat keikat :D

    Äänestä

Jutussa kyllä kerrottiin, että löytyi Kankaanpään poliisin toimialueelta. Eli Kankaanpää, Jämijärvi, Honkajoki, Karvia jne. Sieltä suunnalta siis löytyi.

Äänestä

Jos se ei ollutkaan varas jonka varastosta löytyi....jos joku tekikin vihamiehelleen mälli ja vei GPS leikkurin naapurin varastoon...

Äänestä

Ihme kunnei kukaan ole vielä heittänyt robottileikkuria jokeen ? Sieltä sitten palokunnan sukeltaja voi hakea sen.

Äänestä
  • Persu ei petä taaskaan.juhlapaikanhakiat runsain joukoin rajan yli rikastamaan kansakuntaamme.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persu ei petä taaskaan.juhlapaikanhakiat runsain joukoin rajan yli rikastamaan kansakuntaamme.

    Sulla unohtu vissiin fiiatti kuukkariin ja telkku etupenkille, poliisin muoviliina on autossa, hae nyt pois ettei kukaan ala käyttämään sitä vessana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sulla unohtu vissiin fiiatti kuukkariin ja telkku etupenkille, poliisin muoviliina on autossa, hae nyt pois ettei kukaan ala käyttämään sitä vessana.

    Fiiatti on muutenkin niin paska ettei sitä wc: erota

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Fiiatti on muutenkin niin paska ettei sitä wc: erota

    Saako fiattiin kakkantaa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kenenkähän varastosta löytyi kaupungin ruohonleikkuri. Hauska ja nolokin juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu