Onkohan enää miten turvallista käydä tankkaamassa TB :llä, sillä aika epämääräisen näköistä porukkaa siellä näkyy nykyään pesivän? Eipä silti, onhan noita muitakin paikkoja missä tankata, niin ettei tarvitse just` sinne mennä.
Kylmäasema
7
252
Vastaukset
- Anonyymi
Luulisi tontin omistajan/haltijan antavan pian lähtöpassit noille isämmaalaisille, jos ne alkavat olla aluella jatkuvaksi häiriöksi.
- Anonyymi
Ei tuolla näytä muuta porukkaa käyvän kuin joitakin aina samoja kylähulluja.
- Anonyymi
Miksi kävisi? Onhan meillä kylällä oikeakin grilli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kävisi? Onhan meillä kylällä oikeakin grilli.
Anon uus grilli, vaimo pitää. Kyllähän se vähän häiriöö aiheuttaa bensa-asemalla. Juipit notkuu kylmäasemalla...
- Anonyymi
Onkohan siellä grilli kioskissa saatavana muuta kahvi leipää kuin "herkku pulla" nimistä kun en saa syötä vehnä jauhoista tehtyjä kahvi leipiä ???
- Anonyymi
Ovatko kaikki yhteiskuvassa olevat "yrittäjät" persuja?
- Anonyymi
Vaikka eivät olisikaan, niin ainakin paikka ja eräs nk. "yrittäjä" leimaa koko porukan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437387
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512882Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1881847- 471541