Meijän Juha

"Meijän Juhan vehkeitä ei saa turhaan seisottaa"
101184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onko Sipilällä kestoseisokki,sääli että se Bernerikin on nyt Ruotsissa !

Äänestä

Viime juhannuksena Nante joutui pariksi viikoksi sairaalaan saatuaan priapismin eli kestoerektion. Nyt hän on kertonut, että erektio kesti kokonaista kolme viikkoa. Hän on päässyt kotiin sairaalasta. Nante on avautunut asiasta paikallislehden kesätoimittajalle.
-kyllä siinä rytäkässä tahtoi koronapleksit huurua, kun yritettiin hoitsujen kanssa panna asiaa kuntoo-totesi Nante helpottuneena heinähommien keskeltä.

Äänestä

Niillä vois kunnostaa totella huonossa kunnossa olevia kelekkareittejä.

Äänestä

Tästä on tullut palstasta on tullu pelkkä seko palsta. Tämä alotus on koulu kiusaamisen mallinen juttu. Raastupaan nämä joutasi. Tsemiä tälle juhalle

Äänestä
  • Nante oli kylillä iltalenkillä, ehkä hieman ottaneena kaverinsa kanssa,paikallisesta kotiin menossa. Paikalliset Reinikaisen frendit pysäytti tolpan kohdalle, johon kaveri, sitten laski hieman nesteitä.Siinä sitten kysyttäessä, että, mikä on miehen nimi?Olen Kalle Vaan.No,eihän siinä mitään, Kallea vietiin paikalliseen putkaan, jossa, taas kysyttiin nimeä,Kalle vastas, että olen Kaale Vaan.Nante oli tullut mukaan, selvittämään asiaa, hieman tietysti ottaneena jotain.Paikalliset Reinikaiset, eivät heti ymmärtäneet, että hänhän ei osaa sanoa S-kirjainta. Kaiken tämän jälkeen, Nante pelasti kaverinsa,yölliseltä putkareissulta, jota oltiin laittamassa, selviämään, koppiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nante oli kylillä iltalenkillä, ehkä hieman ottaneena kaverinsa kanssa,paikallisesta kotiin menossa. Paikalliset Reinikaisen frendit pysäytti tolpan kohdalle, johon kaveri, sitten laski hieman nesteitä.Siinä sitten kysyttäessä, että, mikä on miehen nimi?Olen Kalle Vaan.No,eihän siinä mitään, Kallea vietiin paikalliseen putkaan, jossa, taas kysyttiin nimeä,Kalle vastas, että olen Kaale Vaan.Nante oli tullut mukaan, selvittämään asiaa, hieman tietysti ottaneena jotain.Paikalliset Reinikaiset, eivät heti ymmärtäneet, että hänhän ei osaa sanoa S-kirjainta. Kaiken tämän jälkeen, Nante pelasti kaverinsa,yölliseltä putkareissulta, jota oltiin laittamassa, selviämään, koppiin.

    Hehhehhee, oli varmaan hauska vitsi, mutta en ymmärtänyt missä kohtaa olisi pitänyt nauraa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hehhehhee, oli varmaan hauska vitsi, mutta en ymmärtänyt missä kohtaa olisi pitänyt nauraa...

    Koita miettiä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koita miettiä!

    Kalle,Kaale,vaikuttaako s-vika toisen ällänkin sanomiseen välillä,hämärää!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kalle,Kaale,vaikuttaako s-vika toisen ällänkin sanomiseen välillä,hämärää!

    Se on vähän, kuin kalkkareitittimet, jotka on erinomaisessa kunnossa,tietenkin joidenkin mielestä.

    Äänestä

Tämä Juha taitaa olla Hyrynsalmen Juha, eikä Sipilä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Meijän Juhan vehkeitä ei saa turhaan seisottaa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu