Miksi VW- palstalla

asioista tyyliin ostaisinko Ocun vaiko Golfin tai Passatin? Johtuuko se siitä, että Volkswagenin ostajilla on itseluottamus kohdallaan, eikä heidän tarvitse hakea auto-ostokselleen tukea muilta samalla tavalla ajattelevilta? Autobildin VAG- konsernin laatutilastossa Skoda on muuten vasta sijaluvulla kolme, onhan se tosin hyvin kun mukana on neljä merkkiä.
101837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

itseluottamusta eikä persoonallisuutta. Ostetaan vaan vokkari koska edellinenkin oli vokkari ja sen edellinen oli vokkari. Nimenomaan haetaan tukea muilta samalla tavoin ajattelevilta, tosin sitä ei saa täällä palstalla ääneen sanoa koska vokkarikansa on juroa, harmaata äkäistä sakkia. Yäk.

Skodan ostaneet ovat rohkeita ja ennakkoluulottomia jotka haluavat poiketa massasta. Jess! Skodan muotoilu on hieno! Ja ovat sitäpaitsi huomanneet laadun paremmaksi kuin perivokkareissa. Tiedäthän sen sanonnan, vale, emävale - tilasto.

Äänestä
  • Mitähän sä äijä puhut? Miten ite perustelisit ostaneesi Skodan jos kerran VW ei kelpaa!? VW sen sunki auton on tehny.

    Äänestä

  • dna kirjoitti:

    Mitähän sä äijä puhut? Miten ite perustelisit ostaneesi Skodan jos kerran VW ei kelpaa!? VW sen sunki auton on tehny.

    eikös kaikki yritä kammeta Skodaa sekundaosista tehdyksi folkkariksi? Hyvä kun kumosit tuon seikan!

    Mitä itse asiaan tule, niin onhan se korimalliltaan ihan eri maailmasta, limousine niin kuin ne sanoo.

    Äänestä

Yksinkertainen syy on että VW:n ostoa ei järkisyillä voi perustella.

Äänestä

joku äskettäin pohti, ostaisko Boran vai Golfin vai jopa Skodan.

kovin vähän herätti vastakaikua, lukuja oli vain vähän toista tuhatta ja vastauksia jotain seittemän kipaletta. Johtopäätös: wolkkarin omistajaa ei kiinnosta keskustelut. En sanoisi sitä itseluottamukseksi, pikemminkin uskalluksen puutteeksi.

Äänestä

jälleenmyyntiarvo on vw:ssä hyvä?

Äänestä
  • jälleenmyyntiarvo on vw:ssä hyvä?

    Ei ole, pyynnit on kyllä poskettomat.

    Äänestä

Jaa miksei keskustella? No perkele johan joka toinen threadi sisältää skodamiesten valitusta. Tai jos ei Skodasta niin sitten jostain Mazdasta tjsp. Koko ajan joku nillittää kuinka lehden A ja B mukaan se-ja-se auto oli taas niin hyvä ja miksi ihmiset ostelee Volkkareita.

Tämä on VW ryhmä. Siksi täällä puhutaan Volkkareista. Ei esim Skodasta, Seatista ja Audista, vaikka samaa konsernia olisivatkin. "Se-ja-se auto on paras" väittelyitä on netti täynnä. Yhteistä niille kaikille on se, ettei niistä ole kenellekään mitään hyötyä. Aina on jonkun serkun kaimalla ollut juuri kyseinen merkki, ja juuri siitä mallista oli kiertokanki poikki ja tulpat märät.

Äänestä
  • laput silmillä puhutaan vaan volkkareista. Hyi, ei saa puhua muusta. väliin tuntuu ettei saa puhua edes siitäkään.

    Äänestä

  • vaikka kullatun rolssin, niin kyllä joku sanoo että nythän sä kädet paskaan löit jne.

    Mä ajan tällä sä sillä ja molemmat on sillä hetkellä suht tyytväisiä.

    Autot vaihtuu ja pallo pyörii.

    Turvallisia kilometrejä kaikille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ei keskustella kirjoitti:

asioista tyyliin ostaisinko Ocun vaiko Golfin tai Passatin? Johtuuko se siitä, että Volkswagenin ostajilla on itseluottamus kohdallaan, eikä heidän tarvitse hakea auto-ostokselleen tukea muilta samalla tavalla ajattelevilta? Autobildin VAG- konsernin laatutilastossa Skoda on muuten vasta sijaluvulla kolme, onhan se tosin hyvin kun mukana on neljä merkkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu