Kuvitellaan hetki, että sinä ja minä olisimme yhdessä. Minne lähtisimme matkalle?
A) Ranskaan maantiepyöräilemään maaseudulle - joko etelään tai sitten länsirannikolle.
B) Skotlantiin graveloimaan.
C) Islantiin maastopyöräilemään.
A) Ranskaan maantiepyöräilemään maaseudulle - joko etelään tai sitten länsirannikolle.
B) Skotlantiin graveloimaan.
C) Islantiin maastopyöräilemään.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Kaikkihan nuo olisi mielenkiintoisia mutta Ranskan maaseutu nyt jostain syystä eniten kiehtoisi..
Kaunista seutua. Joskus olisi hienoa siellä oikeasti pyöräillä. t.aloittaja
Olen ollutTaizessa, ihanaa seutua, voisihan siellä pyörälläkin.
C) islantiin pyöräileen
Mut oikeesti en oo matkustelija. Passikin on 2012 mennyt vanhaksi
Me sovittas yhteen. 2019 meni viiden vuoden passi vanhaksi. En viitsi uusia kun en tuota edellistäkään koskaan tarvinnut. t. sivullinen
Minulla vanhentui passi jo 30 v. sitten käyttämättömänä.
Emme mihinkään sinun kanssasi, koska hänen kanssaan lähtisimme johonkin luontoretkelle koto-Suomessa.
Onnekas hän. t.aloittaja
En edes tiedä mitä tuo gravelointi mitä lie on.
Me voitaisiin mennä Suomen Lappiin pyöräilemään (tai autolla ja fillarit kyytiin)
Islantiin pyöräilemään ja rakastelemaan kuumiin lähteisiin.
Nyt mentiin suoraan asiaan. t.aloittaja
Onpas yllättävää :D
Sinne mie haluaisin, sinun kanssa, jos olet tietty hän 🙂
A) Ranskaan maantiepyöräilemään maaseudulle - joko etelään tai sitten länsirannikolle.
Jo kaksi ääntä Ranskalle. t.aloittaja
kotisuomelle jo varmaan seitsemän
Mutta se ei kuulunut alkuperäisiin vaihtoehtoihin. Ei sillä etteikö Suomessakin voisi lähteä pyörämatkailemaan. Rannikko kiinnostaisi.
Ihan ensimmäiseksi lähtisimme häämatkalle suolle. Siellä on loppuviikolla hilloja aivan ennätysmäärä.
En osaa kuvitella olevani kenenkään kanssa yhdessä, joten se siitä matkailusta.
Kotikulmilla on paljon hyviä pyöräreittejä ja perusfillarillakin voi niistä nauttia. Ei ole kiinnostusta lähteä ulkomaille tavoittelemaan pilvilinnoja ja kallista välineurheilua. Varsinkaan kenenkään tuntemattoman kanssa.
Lähtisin sinun kanssasi suoraa päätä psykiatriselle osastolle tai vähintäänkin terapeutille ;)
Sinä lähtisit minä varmaan joutusin 😂
Mene ja tiedä :)
Tärkeintä on se hyvä matkaseura❤
> :P En mihinkään. Polkisi niin lujaa että jäisit kuin nalli kalliolle.
Mun haaveeni on pyytää nainen vaimoksi ja pitää kädestä. Vaimon käsissä riittää jo tutkimusmatkaa. Silmissä näkyy niin paljon, ettei helposti uskalla pitkään katsoakaan. Käsiä voi ihmetellä ja silittää.
Suloista.
Joo. On suloista jos nainen tykkää siitä, että mies pitää hänen käsiään omissaan ja ihmettelee niitä silmät pyöreinä. Vaimossa on paljon ihmeellisiä asioita. Jos mies vain ymmärtää tutkia ja etsiä niin yksi vaimo ei lopu koskaan.
Sivusta: Enemmän esineellistäviä ovat kaikki haarakonttorikirjoitukset , joita manipuloidut naisetkin täällä kirjoittavat. Sanonko missä kuplassa niiden kirjoittajat elävät!
Miksi aina joku pilaa toisen hellyttävät ajatukset? Kommentoin "ulkoa". Joku huomionkipeä varmaan nauttisi tuollaisesta, mutta kaiken kokenut pitää sitä höpsötyksenä, niinkuin tuo edellä.
Ihanasti sanottu, milloinka pyydät😅
Minusta mies saa kyllä ihmetellä vaimonsa käsiä. Miksi ei saisi? Nehän ovat sen naisen kätöset ketä rakastaa. Muiden naisten kätösiä ei kuulu ihmetellä. Myös varpaat, nenu ja posket ovat ihmeteltäviä. Meillä on ruumiit sitä varten että mies ja hänen vaimonsa voivat ihmetellä toisiaan. Sinulla olisi varmaan aika tylsää avioliitossa. Minulle vaimo on jokapäivänäinen ihme kyllä, aivan ihmeellinen. t. Kuplassa elävä skitstofreenikko.
Sitten kun minä uskallan.
Kaikki kuulostavat erinomaisilta vaihtoehdoilta.
Niin minustakin. Ne kaikki on oikeastaan omia pyöräilyhaaveita. t.aloittaja
Mennään bäkkärille naimaan espanjaan
T: Bändäri
Pyöräilen kanssasi lähipubiin.
Mä omin tämän. Mutta mennään kävellen, ettei tule sakkoa tankojuopumuksesta.
Ryyps ryyps
Kaikki kohteet on mieleisiä. Ranskassa olen monta kertaa ollut. Skotlannin luonto kiehtoisi, mutta Islanti ja sen karu luonto on aina kiehtonut. Pitkäaikainen haave. Koronatilanteen salliessa Islantiin lähtisin kyllä.
Toinen haave, on saada taas liikuntaharrastus käyntiin pikkulapsiajan jälkeen. Tuollainen reissu motivoisi nostamaan kuntoa. Kaksi haavetta samalla.
Koronatilanne taitaa jo kohtapuoliin sallia Islantiin matkailun.... Hyvää matkaa!
Soutuvene ja seikkailumieltä niin manner kuin manner saavutettavissa nytkin.
Suoraan asiaan: sinä maksat😉 me mennään Jerusalemiin...
Mennään etsimään muinaisia artefakteja Amazonin viidakkoon.
En osaa kuvitella olevani vieraan kanssa yhdessä. Mutta jos ikävöintini kohde tälläistä kysyisi niin vastaisin, että menköön pyöräilemään ihan mihin haluaa. Minusta pyöräilyssä ei ole mitään romanttista. Hiki valuu silmiin ja peppu on kipeä koko ajan!
*tirsk!* 🤭
Pyörällä halki Suomen ristiin ja rastiin. Kotimaassakin riittää ihmettelemistä. Saa polkea ilman kuonosuojaa.
Samaa mieltä. Ei tarvetta mennä muualle. Suomi on hieno pyöräilymaa. Jospa sais sen kaverin vielä näille pyörälenkeille.
Niinpä. Se onkin iso homma saada se kaveri pitkille pyörälenkeille!
Totta, kyllähän tuo kotimaan kiertelykin aloittajalle kelpaisi.