Hah haa.. Martviina on ostanut pari croissanttisäilykepurkkia. Saanut ne väännettyä auki. Rullannut valmiit taikinat pellille auki ja laittanu uuniin. Hirvee vaikeeta. Hän esittää, että kyllä minä teen kotitöitä. Vai onko niin, että kotiapulainen on lähtenyt.
Martviina leipoo
Anonyymi
58764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Ja sekö on sinun ongelma???🤔
Ongelma jossain muualla kun yrittää esittää, että tekee kotitöitä. Nyt vasta alkanut laittaa niistä filmin pätkiä. Oikee korihengetär, hah.. Tämä sirkus on vaan niin huvittavaa. Juna meni jo.
Onneksi ei ole minun ongelma, ongelma sattaa olla sillä ihmisellä , joka nyt joutuu tekemään kaikki kotihommatkin, kun ei ole apulaista, eikä kaiken maksajaa....
Stefanhan ne aiemmin hoiti 24/7 ....he he ...
Ihana Martina .... taas joku on kateellinen.
Pakastealtaasta löytyy niitä jotka leivinpellille auki rullaamatta ja uuniin. Se kätevä emäntä toi Martsu oisko hyvvää vaimomatskuu?
Saishan siitä kotitalousvähennystä
Kuule sie, näitä käyttää ihan jokainen Pirkko. Mitä takerrut kaikkeen.
Vanhasta marsusta en diggaa, mutta nuo purkki croissantit ovat loistava keksintö 👍 Muutenkin esim pakastealtaasta löytyy hyvät paistovalmiit pullat. Kiiteisen tai pienessä taloudessa asuvan on turhaa tuhlata aikaa työlääseen leipomiseen. Muutenkin pärjää. Eri asia on jos tykkää leipoa. Kaikki ihmiset eivät ole mitään kodin hengettäriä.
Meinaatko ettei kukaan muu tässä maassa "leipase" croisuja valmiista taikinasta🤣
Kyllä se Mara enemmän "leipasee" kuin pummiSohvi 👏
🤣🤣🤣🤣🤣ei saatana. Luuleeko se noilla "leipomisilla" tienaavansa sen 200k😂. Väittää, että tätähän minä tein sen yhdeksän vuotta...ja välillä imuroin mattosuulakkeella parkettilattiaa👏👏
😂😂😂😂
Kyllä ja 👏
Hyvinvointivalmentaja kyllä pitäisi itse valmistaa kaikki ruuat eikä ostaa valmista tavaraa ja laittaa niitä uuniin ...lisäksi noissa on hirveäasti kaikenlaista lisäainetta jos hyvinvointivalmentaja ei satu tietämään.
Arvasin oikein! Kirjoitin eilen, että naiset aloittavat leipomustensa esittelyn Instagramissa. Luulin tosin, että ensimmäiseksi näytille tuodaan tortut.
Oletteko nähneet Sohvin edes avaavan hellan luukkua tai imuroivan millään suulakkeella?
Martiina leipositta joskus lasten kaa yhessä, millon tulee pölynpyyhintä, lattian moppaus, ikkunan ja saunanpesu ym videoo. Fanit näkis että on todellista.
Ainaski tää uksi.
Soffa ei ole missään kohtaa edes esittänyt olevansa mikään kodin hengetär. Mara raukka taas kovin yrittää. Muistaako ihmiset ne joulutortut mitä Mara "leipoi" lasten kanssa? Valmiiksi täytetyt tortut pakkasesta uuniin... 😂
Ei se tiiä mitä ne on ja mitä niillä tehdään. Eiks nuo plenderi ja kahvinkeitin jo kerro ? Sirkus kamaa on keittiön pöydällä
Martina jopa laittoi lampun kattoon ja pistokkeen kiinni ensin lamppuun. Ei näköjään ole peukalo keskellä kämmentä. Minäkin paistan kiireessä valmiita pullia pakaste altaasta. On nykyään niin helppoa ja tulee kodikas tuoksu. Harvoin on aikaa leipoa itse.
Tosi ruma soffa igssä tänään ei auta vaikka olis kaunis naama ilkeys näkyy läpi silmistä ja siksi ruma. Silmät leiskuu vihaa kyykäärmekatseinen soffa.
Kaikki eivät ole talousihmisiä. Stefu voi palkata kotiapulaisen. Olihan Martinallakin kodinhoitaja, että sai toteuttaa itseään 😄.
Ei tule tapahtumaan.
Kyykäärmeen katse on kylläkin Thermanin ex-avokkaalla. Siitä naamasta vasta ilkeys paistaa 😆.
Ootko shamaani, ennustit lähes oikein :D.
Vaikka 😉😏.
Vai oisko vaikka niin, että Martina tai tyttärensä vaan sattuivat haluamaan croisantteja ja hän otti aamupalan teosta videota. En voi käsittää mitä väärää tästäkin näiden sohvafanien mielestä löytyy? Ihmiset tarvitsevat ruokaa pysyäkseen hengissä ja sillä selvä?
Eipä ole ennen ollut näitä videoita. Nyt pitää esittää...
En tiennytkään, että ruoan kuvaaminen tekee kylläiseksi. Noh, aina oppii uutta. Pysyy hoikkanakin, kun vain kuvailee eineksiä.
Montako imurointi- ja leivontafilminpätkää on Martviinan IG - historiassa? On niin uusi juttu, että piti laittaa näkyville. Kaikkee sitä oppii, kun on pakko 😂.
Oishan he voineet mennä ulos aamiaiselle tytötkin olisi tykänneet, luulis että varaa on yöpyi ittekki kämpissäkin.
On ollut jo aiemmin. On tehnyt ruokaa ja siivousta jo huomattavasti aiemmin kuin nyt.
Tästäkin pitää vääntää täällä.... hohhoijaa!
Näinhän se menee, että täällä ketjutolkulla käydään samaa kädenvääntöä, toiset haukkuu ja näkee vain sen negatiivisen. Toiset puolustaa. Kaikki järkevä ja asiallinen keskustelu on kaukana näistä ketjuista. Ihan järjetöntä .....
Keittäny spaghettia😂
Lapset tykkää spaketista. Minä en tykkää käydä ulkona enää syömässä. Niin paljon on tullut käytyä ja kotiruoka on vaan parasta.
Joo ja kämp meni boikottiin mulla
Haha, tuskin menee konkkaan sun boikotista😝
Rahvaan paikka nykyisin.
Piikahan tuolla oli monta vuotta. Tuskin edes itse sen palkkaa maksoi. Mokoma loisija.
Totta. Kämpin aika meni jo.
Ne on hyviä!! Minäki oon tehny monta kertaa. Ei mene kauaa eikä tule tiskiä.
Kamalaa mautonta pullaa. Parempaa saa, vaikka niistä pakkascroissanteista tai voitaikinasta itse käärimällä.
Ennen oli aina niiden lisäravinteiden sekoittelua blenderissä. :DDD
Vissiin loppunu sponssijauheitten tulo kun ei enää tunge Voimaruokaa kaikkeen.
Tuo työ maksaa 2000 euroa/kk.
No hyvä kun sen verran. Hyvä ovat. Jostakin on aloitettava.
Käsittämätöntä, että jotkut saavat joka asiasta paskamyrskyä aikaseksi. Jokainen saa tehdä syötävää miten tahtoo ja jokainen saa laittaa instaansa mitä tahtoo. Tuskin näistäkään vinkujista on seuraajia, käyvät vaan kyttäämässä mistä seuraavaksi voisi arvostella täällä nimettömänä, kun naamansa kanssa ei viitsi instassa huudella. Toki jotkut ovat niinkin tyhmiä, että huutelevat esim.fb sivuilla omilla naamoillaan. Työnantajat ovat kyllä kiinnostuneita näistä, vaikka eivät siitä mitenkään huutele. Ihmisistä saa paljon tietoa, vaikka luulevat, ettei heidän kirjoituksiaan kyttäillä.
Onneksi loppui ne kalliit vitamiinit insta kuvista...joita käytti aikoinaan tai silloin kun oli siinä onnettomassa suhteessa 9 vuotta..jolloin sai harrastaa päivät pitkät mitä halusi ja esitellä levin ,espanjan ,hangon tilojaan ....kotiapulainen hoiti lapset ja kodin.
Vielä taittaa sinua harmittaa tuo asia. Yritä nyt päästä tuosta jotenkin yli ja voimia sinulle.
Juice -huijauskapselitkin katos yhtä nopeasti kuin ilmaantuivatkin. Kunnon huijausfirma, joka valitsi arvoisensa prän ämpässädörin.
Sitä se rahanpuute teettää 😕.
No niin. Martina laittanut keskellä yötä siivousvideoo itsestään rintsikat päällä, kun tytöt nukkuu.
Pitäisi nyt yrittää kasvaa niitä kilometrjeä eikä toistaa sitä samaa 20vuoden ajalta, että provosoidaan näyttämällä paljasta pintaa. Se juna niin meni jo.
Tosin ymmärrän tuon siivouspointin sikäli, kun Sofia ei osaa tehdä yhtään mitään, että näyttää Martina jossain olevansa etevämpi. Eli kilpailu instassa Sohvin kanssa jatkuu.
Stefan ei palaa enää Martinan luokse. Mutta en usko, että tulee Sofiankaan kanssa onnelliseksi. Saa vaan uuden loisen elämäänsä ja rahankiristäjän. Kunhan Stefan on kunnolla ansassa Sofian kanssa, niin sitten alkaa Stefanin pompotus. Olisi nyt kaveri käyttänyt vähän järkeään ja toipunut edellisestä erosta. Näkisi selvemmin, että sama suo edessä eri naisen kanssa vaan.
Kiva ettei tyttöjen tarvi huutaa, että Äiti, paita päälle!
Martviina leipoo, Martviina siivoo.
Näin käy Martviinalta valkopesu.
Hyvin sanottu!
Mä ihmettelen kun Martina syö lähes vain ainoastaan ravintoloissa. Samoin tyttönsä.
Ihmettele rauhassa, et siitä viisaammaks ihmettelemällä muutu.
Karseeta kateltavaa voi yökkkkk..
Moni on ottanut Martinan elämästä irtomurheita itselleen.
Miksi ihmeessä?