Ebay kokemuksia

Anonyymi

Ebay ei toimittanut tavaraa eikä myöskään palauttanut rahojani. Päättelin, että Ebay on epäluotettava eikä sitä kannata käyttää. Tulee huijatuksi.

6

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kokenut saman enkä käytä enää.

    • Anonyymi

      Ei se ole Ebayn vika jos sen myyjät huijaa..

    • Anonyymi

      eBay ei koskaan toimita mitään tavaraa, koska se ei myy mitään. eBay on vain alusta kauppiaille, jotka itse vastaavat toiminnoistaan.

      Itselleni on tosin käynyt hieman samalla tavalla kuin aloittajalle. Kiinalainen casuntek-niminen kauppias lupasi lähettää uuden tavaran, koska hänen lähettämänsä tavara oli joko varastettu tai muuten kadonnut postissa.

      En saanut tilaamaani tavaraa, eikä PayPal korvannut maksamaani summaa.

      • Anonyymi

        Niin Ebay on tosiaan vain alusta myyjille eli ei ne itse siellä myy mitään.


    • Anonyymi

      10v Ebay toiminut hyvin. Nyt viimeisen 1/2 vuoden aikana, kaikki toimitukset menneen pieleen. Eli neljä tilausta hävinnyt johonki. En enää tilaa Ebay kautta mitää. Eivät edes vastaa tiedusteluihin.

      • Anonyymi

        Eipä se ole Ebayn vika. Ebay ei myy tuotteita vaan siellä olevat myyjät..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      351
      4759
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      130
      4191
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      210
      2532
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      101
      2269
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      41
      1771
    6. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      1729
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1449
    8. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      1356
    9. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1356
    10. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      51
      1314
    Aihe