Olen aloitteleva harrastaja ja kysyisin teiltä jotka tietävät että riittääkö viljakäärmeelle pelkästään lämpömatto lämmittely paikaksi ja mihin se olisi paras sijoittaa?
Ja onko normia että käärme piilottelee päivällä ja vasta myöhään illalla näyttäytyy?
Viljakäärmen ja lämmitys
Anonyymi
1
384
Vastaukset
Viljid on yö eläin päivällä yleensä piilossa ja lähtee yöllä liikkeelle.lämpömaton lisäks lamppu nyt ainaki ja on sellaisia NS feikki kiviä mikä on lämmin.mut toisen pään Terrassa pitäis olla kylmä ja toisen kuuma.itellä oli iso lämpömatto ja UV loisteputki lamppu mikä oli katossa kannen yläpuolella ja reikä siinä lampun kohdalla että valaisee ja lämmittää.kuhan vaan toinen puoli kylmä ja toinen lämmin ja paljon piikoja ja kiipeily tsäänssi niin kaikki bueno.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424330
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384079- 643736
- 993602
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe653351- 862921
- 542835
- 252636
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142344