Oon sitä nyt pohtinut

kummanko mä haluan sut vai sut. Ja päädyin siihen että sut. Miten niin muka aikuisen leikkikenttä? Kyllä täällä ihan vakavaa pohdintaa tehdään ja aina päädytään häneen. Naiselta.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Anonyymi siinä kirjoittelee anonyymille.

Äänestä
  • Joo, meitä ei ole vielä esitelty kun ei meillä taida olla yhteisiä tuttuja vielä oikeen.

    Äänestä

  • Terävä havainto

    Äänestä

Leikkikenttä tämä on, ainakin mun kohdalla pelkkä ajanvietto paikka silloin kun ei ole kiire tai ei jaksa mitään muutakaan. Sivusta

Äänestä
  • Ei mua kiinnosta mitä tämä sulle on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei mua kiinnosta mitä tämä sulle on.

    😂 Kuullostaa hyvälle. Palstailkaa rauhassa

    Äänestä

Kiva että tahdot sut, mutta tahtoa ei löydy kertomaan sitä sille.

Tahdopa nyt oikein kunnolla ja kerro kierrellen tai kaarrellen, niin asiat alkavat edetä suotuiseen suuntaan!

Sitähän sä myös tahdot, jos olen oikein ymmärtänyt? Mieheltä sivusta.

Äänestä
  • Tahtoa löytyy vaan ei kohdetta. Tietysti haluan asioiden etenevän suotuisaan suuntaan, mutta vaikutusmahdollisuudet on rajalliset.

    Äänestä

Joo ku menee sutta pakoon törmää karhuun.

Äänestä
  • Noin kai se menee.

    Äänestä

Mä en tiedä mitään. Mutta. Sen vain että parhaani teen aina. Ja suuttumisen syy on poistunut, kun aloin kuunnella hänen mielipidettä. Kuuntelutaidoissaolen ollut huono.

No nyt vähän kärsin. Kärsin lisää kun luen ihmisten tavoista hoitaa parisuhteita muutoin kuin miettimällä toisilleen kivaa tekemistä ja puhumalla.

Oikeasti Suomen kansa, ei ole fiksua esim. ensimmäisten ongelmien ilmaannuttua laittaa kaula-aukkoa näkyville julkisesti ja luulla että se ratkaisee mitään. Toisesta pitää huolehtia antamalla aikaa hänelle. Perusjutut toimii. Mikään syyttely ja vastuunoton siirtäminen ei vaan toimi. sellainen esim. on hieno mies joka pitäytyy uskollisena. Kaikilla on puutteita mutta miettikää yhdessä miten hoidatte niitä asioita. Lukekaa ja googlailkaa

Äänestä
  • Täh, ei liity ikävään, vaihda palstaa äläkä esitä jotain fiksua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kummanko mä haluan sut vai sut. Ja päädyin siihen että sut. Miten niin muka aikuisen leikkikenttä? Kyllä täällä ihan vakavaa pohdintaa tehdään ja aina päädytään häneen. Naiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu