Johan sitä samassa kuvassa ovat. Välit ilmeisesti selvät.
Stefan ja Niko
Anonyymi
44859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Hienoa. Stefan on hieno mies. Martina menetti paljon
Miten niin STEFU on hieno mies, Niko on sitä. Antaa Stefun "pitää" nyysimänsä fileen.
Sinäpä Steppuli ohjastaa arabialaista ravihevostaan.
Rattiaineoikeudenkäynti tulossa "hienolle" miehelle.
Näemmä joissain piireissä vain plussaa...
Nikon pitää saada mainetta kuinka hieno mies ”muka ” on! Kait tääkin kohta siihen dokkariin tulee. Laitetaan mielikuva että on muuttunut mies.
Tekeekö Niko vielä sen yhden äidin iloiseksi ?
Mitä sitä naisten takia hyvää ystävyyttä tuhoamaan.
Voivat jutella yksityiskohtaisesti kokemuksistaan 😂
Osti pois
🤣🤣Toivottavasti kertoo kuin kalliiksi tuli/tulee pitää yllä suhdetta Sohviin... Tosin kai se on hyvinkin tullut Stefulle jo selväksi, mut kerta kiellon päälle, sanotaan🤣
Aikuismaisesti selvittäneet asiat. Ilmeisesti kumpikaan ei ole katkera ja haluavat jatkaa elämää.
Samaa toivoisi myös tälle palstalle. Voisko jatkaa elämää ja vaihtaa välillä kohteita joista "keskustellaan".
sattumaako, että stefu heti nikon tapaamisen jälkeen toppuuttelee naimisiin menoa... olisko niko ladellu totuutksia neidin motiiveista?
Katsokaa millaisia tyttiksiä Nikolla on ollut ennen? Persaukisia fitnesspimuja kaikki , nykyinen mukaan lukien.
Onko edes uusi kuva ?taitaa olla niitä vuoden takasia kun Espanjassa rällättiin.
Loppu hyvin kaikki hyvin!
Enää ei ole tyytymätön kuin Martiina.
Milläs Martiinan kanssa saisi osapuolet sovun aikaiseksi.
Ellei ole enää tunteita Stefua kohtaan luulisi että voisi myös jatkaa elämäänsä.
Jospa Stefulla olisi vähän erorahaa maksaa, voi tietysti olla ettei ylimääräistä ole tai halua maksaa kun vuosia muutenkin rahoittanut.
Maksaa kuitenkin varmaan tytöstään reilua elatusmaksua, eikö se riittäisi.
Pakko on kaikkien osapuolten katsoa eteenpäin, ei auta katkeroitua. Yrittää pärjätä omillaan, ei se raha merkkaa kaikkea. Voihan löytyä uusi kumppani jonka kanssa voi jakaa menot.
Uusia työmahdollisuuksia voi tulla, ehkä muualta kuin julkisuudessa, voisi olla vapauttavaa.
Yhteinen nainen yhdistää
Napalankoja ovat, se yhdistää kummasti:)
Sohvi pääsee kokeilemaan kolmen kimppakivaa.
Nyt ei rahat lopu vaikka juhlisi 24/7... ai niin niinhän toi tekeekin jo.
Martina on super onnellinen! Stefu poisti Viha kirjoituksen ja eilen Martina kävi Hangossa. Hän haluaa vain, että kaikki jatkavat elämäänsä. Stefu ei tule maksamaan Sohvin velkoja ja kuluja! Hän arvostaa työntekoa ylikaiken! Ja tytärtään.
No nyt Martina, nyt on saumaa " päästä " takaisin Hangon landelle, iske nyt kun rauta on vielä kuuma !!!!!
Hienoa Stefan! Pisteet nousi kun poistit vihakirjoituksen Martinasta. Toivottavasti löydätte vielä hyvät välit keskenänne. Kaikissa meissä on hyvää ja huonoa. Ei kuitenkaan kannata lähteä jatkossakaan julkisesti solvaamaan ketään ja varsinkaan oman lapsen äitiä.
Eikä varsinkaan isää, joka kuitenkin kaiken on kustantanut koko 9 vuoden ajan....
Hienoa Niko, joka sysäisi tämän kaiken alkuun. Saattoipa vähän neuvoa Stefania, mitä tuleman pitää. Ilmeisen helppo nakki Nikolle "luovuttaa" Sofia jatkojalostukseen, ei ollut mitään syytä rikkoa välejä Stefanin kanssa. Löytäjä saa pitää.
Sen vihakirjoituksen psykopaatti-mainintoineen on jo kaikki nähnyt.
Muka "miehekästä" ottaa se nyt pois.
Älä jumalauta jatka, sitä 9v....
Niko varmaan sanonut siitä. Taitaa olla ainut kaveri, joka uskaltaa sanoa Stefulle suoraan asiat.
Ensimmäinen kuva Stefusta kun näen että hymyilee, Sohvin kanssa kuvissa on myrtsi ja ärtyneen näköinen.
Se on totta. Noin leveää aidon oloista hymyä ei ole nähty
kertaakaan sohvin kanssa.
Juhlistavat Niko Ranta-ahon ja Sofia Belórfin pidättämisen vuosipäivää 15.7. 2019. Pidätyksen ansiosta molemmat saatiin Espanjasta Suomeen. Ilman tätä tapahtumaa Stefan Thermanilla ei olisi uutta naisystävää eikä Niko Ranta-aho pääsisi kunnolla sisään ihannoimiinsa piireihin. Ranta-aholle aukesi opiskelupaikka rikoksen korkeakoulussa ja mahdollisuus kasvaa idolinsa Naccin mittasuhteisiin.
Mahtavaa ainesta vuosipäivälle.
On tosiaan poistanut instassa sen Martinan kirjoutuksen ja eilen oli molemmat koirat samassa kuvassa. Hyvin tämä nyt menee.
Marttiina voisi ottaa mallia Stefusta ja Nikosta.Lopettaa tuon katkeran akan kiusanteon ,Sofiaa kohtaan.😏🤔
Miehille tämmösten kaunojen selvittäminen on helpompaa,ämmät on jotenkin niin katkeria ja kateellisia ja pitkävihaisia toisillee,mutta toivottavasti M ja S pystyvät myös sopimaan kaunansa,voi olla vähän hankalampi juttu koska väkivalta ollut osasyynä.
Jos Sofialla ja Nikolla olisi yhteinen lapsi, joka olisi osan ajasta Nikon, osan Stefun ja Sofian luona, voisi tilanne olla Nikolle vaikeampi. Ihan keskenään verrattavissa tämä ei ole, koska Martinalla on tässä mukana vielä vanhemman tunteet. Jotka on aina voimakkaat.
Totta. Miesten perusluonne on erilainen. Hetken aikaa voi kiukuttaa ja tuntea mustasukkaisuuden piston, mutta melko nopeasti sitä ymmärtää, että turha jäädä rypemään katkeruuteen tai kaunaan. Noille asioille, kun ei voi itse mitään lopulta. Jos nainen lähtee toisen matkaan niin se ei sitten vaan ollut se oikea.
Naisilla on ihan samoin oman kokemukseni mukaan. Minut kutsuttiin entisen aviomieheni ja hänen uuden vaimonsa häihin. Hauskaa oli ja on tavattu vuosittain sen jälkeenkin, vaihdettu joululahjoja puolin. Samoin on muutenkin kaveripiirissäni. Uudet puolisot ja seurustelukaverit on otettu avosylin mukaan yhteiseen kaveripiiriin.
Fiksuilla ihmisillä tuo toimiikin noin ja varsinkin, jos tunteet on exän kanssa jo taputeltu suhteen päättyessä. Tarkoitan, että molemmat samaa mieltä, ettei hommassa ole enää mieltä. On itsekin tullut exän uuden miehen kanssa käyty golfia lyömässä ja jopa porukalla etelän lomalla.
Älä nyt SINÄ viitsi jauhaa ja vääntää samaa katkeruusmantraa. Ota halvattu soikoon oppia asianosaisista Häpeä, pahanilmanlintu korppikotka.
Ai pitäisi vielä ottaa oppia martan kiukuttelusta ja exän haukkumisesta? Anna mun kaikki kestää. Tyyppi on kohta 40 ja käyttäytyy niinkuin 16v pissis.
Mistä sinä Nyt jauhat, nuotin vierestä, luetun ymmärtäminen ilmeisen paljon metsässä.
Kuka Marta?
Pitkästä aikaa hyvä uutinen tässä sopassa,että jotkut ovat sovussa😊
Stefan tajusi et katkeruus ei auta mitään.Hyvä juttu on kun olette sovussa keskenään,lapsi on aina tärkein ja otettava huomioon ero asioissa.👩☺️
Ihanaa kun poisti sen Viha kirjoituksen. Martina on kuitenkin ahkera ja selväpäinen nainen. Ero satuttaa, mutta vuosien päästä voi olla jo kaveruuttakin.
Luulen, että voivat vielä palata yhteen, kun
Sohvi-seuranaisen ahkeruus rupeaa kyllästyttämään.