Lieksan/Rauhalan auto grilli on luukkunsa avannut,sinne siis suunnatkaa.ite jo eilen käytynä ja suunmyötäistä oli.
Grilli auki
14
152
Vastaukset
- Anonyymi
No ei sitten ikinä.
- Anonyymi
Vaikka tänne väsätty ilmoitus on ilmaista, niin lehti-ilmoittelu on tehokkaampi. Jäisi myös nuo kieliopilliset ym. lapsukset pois.
Kokemuksesta voin sanoa, että kannattaa, vaikkei ilmaista olekaan. Markkinoille tulo ei ole helppoa ja jalansijan saaminen vaatii useimmiten ammattimaista otetta ilmoitteluun. Sitä kannattaa käyttää jos sitä on tarjolla, ja jos aikoo tosissaan ottaa siivun markkinoista. Yksi postimerkin kokoinen ilmoitus ei auta yhtään mitään.
Täällä tuollainen "mainos" antaa hiukan epämääräisen kuvan. Lisäksi ikävän juoruketjun syntyminen on ihan varmaa. Löytyykö minkkipizzaa?
- Anonyymi
No olihan tuolla kantatien varressa mainos jossa luki että grilli auki aukioloajat, ainut vaan ettei siinä edes ollut vaivauduttu piirtämään nuolta siihen suuntaan missä ko. grilli on, kaikille ei välttämättä ole ihan selvää missä grilli sijaitsee. PS. kannattaisi mainostaa myös vaikkapa lieksan lehdessä.
- Anonyymi
Minäkin luulin, että se kyltti vinkkaa satamagrillille. Siinäpähän touhuaa. En tarvitse.
- Anonyymi
Tämä on taas sitä lieksalaisten yrittäjäystävällisyyttä. Pitäisi olla sitä ja tätä, kun sitten joku yrittää jotain, heti mitätöidään ja vähätellään.
Antaa ihmisten yrittää, eihän se ole keneltäkään pois, kukin tekee tavallaan.
Onnea vain uudelle grillille, toivottavasti kauppa käy ja asiakkaita riittää. - Anonyymi
Onko grillin pitäjä kantasuomalainen?
- Anonyymi
Kyllä on. Sinne vain ostoksille.
- Anonyymi
Vain ja ainoastaan näitä palveluita käytän, suomen valtaajilta en mitään enkä misään muodoissa
- Anonyymi
En ole grillihomman vastustaja. Yrittäköön minuun nähden.
Sinun rasistista asennettasi ja henkisiä ominaisuuksiasi vain "mankeloin". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole grillihomman vastustaja. Yrittäköön minuun nähden.
Sinun rasistista asennettasi ja henkisiä ominaisuuksiasi vain "mankeloin".Mitäs tarkoitti,, No ei sitten ikinä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain ja ainoastaan näitä palveluita käytän, suomen valtaajilta en mitään enkä misään muodoissa
Mutta varmaankin käyt pizza masterista ostamassa pizzat ja kebabit ja kehut miten hyviä ne onkaan ;)
- Anonyymi
Missä menee se säännöissä kielletyn mainonnan raja ilman suomi24 lupaa? Asiantuntija tietänee?
- Anonyymi
Mee nukkumaan mikkihiiri.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss986238Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243627- 1792279
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2382139Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1821838Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2901644Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91255- 691134
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211080Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1201080