Mitenkä siellä on huomioitu tämä tappava tauti korona ? Kuulemma turvavälit oli miten oli. Makkaraa ja kahvia jonotettiin tappituntumalla.
Toivotaan, että kun esitykset loppuu, niin joukossa ei ole ollut koronalinkoa.
Ahlaisten kesäteatteri ?
11
237
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulemma ei Satakunnassa ole juuri lainkaan eikäkoko Suomessa ole kuollut viime viikkoina kuinjokunen hoitolaitoksessa oleva.
Liikenne ja moni muukin asia on vaarallisempaa ja terveelle ei korona ole tappava tauti.
Kotiinkin moni on kuollut. - Anonyymi
Kuten superjulkkis aikoinaan jo sanoi:
- Mikä v-tu teitä porilaisia oikein vaivaa? - Anonyymi
Olimme katsomassa vähän pelonsekaisin tuntein ko. näytelmää, mikä oli no tavallinen amatööriihmisten tekonaurettava tekele.
Takana istui yksi harmaahiuksinen mies jonkun nuoren naisen kanssa ja yski jatkuvasti.
Mieleen tuli, että oliko se koronalinko.
Olkaa varovaisia, kun menette tuollaisiin teattereihin, missä taudit voi tarttua.
Toista kertaa en mene. Sen verran välipitämätöntä touhua oli. - Anonyymi
Suomessa 17 uutta koronatartuntaa. Tästä se alkaa kohti toista epidemiaa ja porukat porskuttaa vain kaljakuppiloissa sun muissa kesäteattereissa.
- Anonyymi
Joku keroi siellä kesäteatterissa käyneenä, että mitää rajoituksia ei noudatettu.
Kaikki oli vierekkäin, kuin sillit purkissa ja esim. käsidesiä ei ollut edes tarjolla.
No, liekö totta, mutta ainaskin kirkonmäki on ollut autoja täynnä esitysaikaan.
T. Mökkiläinen- Anonyymi
Ei ollut totta.
Joku kertoi sinulle satuja.
Käsidesiä ei ollut tarjolla, mutta käsien pesuun sitä riitti.
Alkoholitarjoilu ei kuulu kesäteatteriin.
- Anonyymi
Kuulemma makkarajonossa oltiin tappituntumalla, että korona oikein levisi.
- Anonyymi
Tarjoiltiinko makkaraa puolikkaiden väliin?uuuuh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarjoiltiinko makkaraa puolikkaiden väliin?uuuuh.
Ei, mutta monella tapit sojotti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, mutta monella tapit sojotti
Kyseessähän oli näytelmä Miehen Tuoksu..
- Anonyymi
Mielestäni korona on huijausta!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006494
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303883törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283280Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471033Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879