Jätekukon keräyspiste Kasurilanmäen tien alkupäässä on erittäin epäsiisti

Anonyymi

On ollut jo ainakin parin, kolmen kuukauden ajan. Kyseisen piha-alueen ympäristöstä löytyy sellaisiakin roskia, jotka eivät sinne kuulu. Myös jäteastioihin on laitettu niihin asiaankuulumattomia asioita.

Kyseisessä keräyspisteessä on myös roskia varten laitettu roskis. Mutta joko jotkin vähemmän hyvän järjen omaavat ottavat sieltä mm. muovipusseja, tai sitten linnut ottavat ne sieltä; ja viskelevät ympäri aluetta.

Itse olen kuluneina vuosina huomannut ja havainnut, että aamutuimaan, varhaisella, sinne on tuotu mm. pölynimureita. Hetekkakin on joskus sinne aikaisempina vuosina tuotu.

Jos ihmiset ovat lukutaitoisia, ja ymmärryksen omaavia, niin voisivat katsoa, mitä mihinkin laatikkoon oikeasti kuuluu laittaa.

Joskus esim. kartonkia, tai jopa lenkkikenkiä on löytynyt niihin kuulumattomista laatikoista.

Kyseistä epäsiisteyttä on jostakin syystä joutunut huomaamaan kuluneina kuukausina. On tehnyt kyllä mieli tehdä tästä asiasta ilmoitus niin kuntaan, kuin Jätekukkoonkin päin.

Valvontakamerakin siellä on pystyssä. Sitä en tiedä, että toimiiko se.
Toivottavasti!

Liekä järjen kulussa jotakin vikaa joillakin, siihen on sano mitään.
Oma mielipide kyllä siitäkin on.

Terv:. Santalannotkosta

1

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä jaksa jauhaa H. - Jos ahistaa, niin mee ite lajttelemaan ja niputtamaan koko setti riittävän nätiksi.:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      93
      11942
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      106
      9050
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      119
      4993
    4. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      101
      4218
    5. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      38
      4157
    6. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      77
      3979
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3943
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3719
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3603
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      29
      3561
    Aihe