Mikä on poliisin yleisin rikos? Onko se kotirauhan rikkominen?
poliisin yleisin rikos
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Milloin poliisi rikkoo kotirauhaa?
Tässä iltapäivällä kun olin kaikessa rauhassa kotona niin poliisiauto pisti räikän päälle juuri ikkunani alla. Kyllä siinä häirittiin kotirauhaa.
Kotirauhan rikkominen alkaa sanoilla "Joka oikeudettomasti...".
Jos poliisi käyttää virkatehtävän vuoksi hälytyslaitteita tai kovaäänistä niin se yleensä ei ole oikeudetonta.
Perseen imentä. Rasitisesti kostavat pientä penistään.
Omien suoja. Poliisi estää tutkinnan veirkatoverin rikokseta.
Itse jouduin puukkomiehen pahoinpitelemäksi kotiovellani. Tilanne taltioitui videolle ja syyllinen paikalla kun poliisipartio ehti paikalle. Poliisipartio ei videota katsonut vaikka siitä heille kerrottiin mutta ottivat kuitenkin tiedot ylös. Yllätys oli kun tutkiva poliisi ja syyttäjä jättivät asian tutkimatta ilman yhtään yhteydenottoa tai edes sitä videon katsomista. Tunsiko tutkinnasta vastaava poliisi pahoinpitelijän vai saiko poliisi lahjuksia, en tiedä.
Suomessa saa siis pahoinpidellä toisen hänen kotonaan ilman seurauksia.
Poliisin pahin rikos on jättää ilmiselvät rikokset oikeasti tutkimatta. Usko poliisiin ja myös syyttäjään on pudonnut nollaan.
Jepjep...
poliisi on Vapaamuurarien kätyri poliisi on tärkeänä jos muuraivelijiä tai nainen mukamas avun tarpeessa. Toisinpäin poliisi hautaa koko jutun, hätistele keksitään pari perätöntä syytettä sinua vastaan. Oikeulaitos osa eduskuntaa on muurari halinassa mitään oikeutte ei on ENNALTA SOVITTU SHOW joka koituu sinun maksettavaksesi. Asiat sovitaan iltaisin Vaparien kokouksissa mitä kalliman asianajan hommaat sitä varmemmin sekin vapaamuurari. Munat on tervattu olla käymättä veljeään vastaan laki joka ylittää kaikkien maiden lait!
Urkinta, kyttäily, tirkistely, salassapidettävien tietojen hyväksikäyttäminen, juoruilu.
Nämä loiset saatana varastavat valtiolta kuppaavat itselle kaiken saatana luottamuksen palauttamiseksi, ehostamiseksi tai ostamiseksi ruinaavat nyt taas kerran lisää rahaa. Ei missään nimessä näille loisille pidä syytää yhtään penniä!
Sillä tavalla, niin sitä pitää. Jos sinut ryöstetään, hakataan, kotiisi muraudutaan, tai autosi varastetaan, niin älä missään tapauksessa ilmoita siitä poliiseille. Hoitelet rosvon itse.
Aktivistien ja toisinajattelijoiden luvaton tekninen tarkkailu ja vainoaminen on ainakin yleinen poliisin rikos. Usein se tehdään ilmeisesti "ennalta estävän toiminnan" nimissä ja tekaistun "uhka-arvion" perusteella.
Poliisi näytti viisautensa, voimansa ja järkensä 7 rääpälettä tarvittiin Lahdessa yhtä juoppoa pahoinpitelemään! Ihan naurettavia kusipäitä! Säälittävää porukkaa.
Tampereen huumepoliisissa varkaus on yleisin rikos. Huumetakavarikoissa "hukkuu" takavarikoitavia huumeita ym. jatkuvasti. Omaan käyttöön ja bisnekseen. Asiasta raportoitu jopa esimiehelle, vaan ei uskonut. Onko sitten mukana busineksessa, vai eikö oikeasti uskonut.