Kuinkakohan paljon Martinalla on ns. ostettuja seuraajia? Instasta näyttää olevan 140000 seuraajaa... ja keskimäärin 5000-6000 tykkää sen jutuista. Aika pieni % seuraaja määrään nähden 🤔
Martinan Instan seuraajamäärät?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Totta.+Katsoin+kaverin+instaa,+niin+parhaimmillaan+50%+sen+seuraajista+tykkää+per+kuva.+Tiedän,+että+sillä+ei+ole+ostettuja+seuraajia.
50%+?+Silloinhan+tykkääjiä+pitäisi+olla+70+000.+Ja+on+noin+5000+per+kuva.
Eikö kaikki uteliaat ja juoruakat seuraa kumpaakin, minä ainakin.
Sillä on 144 000 seuraajaa ja totta että max. tykkäykset per päivityskuva on 8000. Yleensä 4000. Vähän haiskahtaa 🤔🤔 Tiedä sit onko ostettuja vai ei.
Katoin+kans+yhden+tutun+bloggaajan+instakuvia.+Niin+sillä+on+liki+jokaikisessä+kuvassa+vähintään+10%+tykkäyksiä+seuraajista.+Sellaista+tasaista+suosiota+siis.+Kai+siinä+käy+sit+tolleen,+kun+aloittaja+sanoi,+jos+on+paljon+seuraajia,+ettei+ne+ole+kovin+aktiivisia+kaikki.+Olis+kiva+kuulla+jonkun+ammattilaisen+analyysiä+näistä.
Eihän niiden tarvi olla ostettuja. Puhun nyt siis yleisellä tasolla. Voi olla vaikka yhden lehtijutun tai yhden arvonnan houkuttelemia, jotka ei oo sitten jaksaneet enää seurailla, mutta ei myöskään poistaa seuraamistaan.
Itse käytän instaa todella harvakseltaan ja vaikka seuraankin alle 100 tiliä, niin en hirveästi jaksa pyyhkiä niitä "tykkäyksiä", kun päivityksiä tulee kuitenkin ihan solkenaan.
Näin se varmaan on.
Eikös niitä tykkäyksiäkin voisi ostaa, jos niikseen tulee?
Silloin kun liityin instaan, niin tilille ilmestyi hetkessä niitä botteja "seuraajiksi" mitkä yritti myydä ylimääräisiä seuraajia, häipyivät myös nopeasti, joten ilmeisesti ig:n oma robotiikka tunnistaa ja poistaa ne.
Eiköhän näillä julkkiksilla ole seuraajia vaikka kuinka paljon enemmän, kun listoilla näkyy. Kyllä täälläkin epävirallisia seuraajia on pilvin pimein, mutta eivät sitä instassa ilmoittele. Ainakin sen perusteella, miten tarkkaan jokaisen kuvan ilme ja paikat yms. syynätään ja miten tarkkaan jokainen liike seurataan.