Mietteeni Eu:n elvytyspaketista.

Itse todellakin toivon, että EU hajoaisi ja Unkari kaataisi elvytyspaketin.
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

USA:ssa liittovaltio jakoi 1200 dollaria jokaiselle täysikäiselle kansalaiselle. Lapset saivat 500 dollaria.

Jotain vastaavaa kannattanee tehdä EU:ssakin, jotta talous piristyisi.

Äänestä

Aivan. Varokaa Ranskan Macronia. Hän korottaa vielä itsensä jumalaksi. Nyt hän on kimpaantunut maille jotka ovat viisaita ja varovaisia eivätkä lähde Ranskan ja Saksan suunnitelmaan mukaan sinisilmäisesti. Suo on loputon ja sen päätä ollaan avaamassa. Kuka uskoo jälleen kerran valheen jota runnoltaan läpi koronan turvin? Susi on lammasten vaatteissa.
Suomen linja on maksajan tie Suomelle ja sen veronmaksajille. Marin vie Suomea lepsuilullaan väärille teille. Kun kokousväsymys on kova on päät sekaisin ja kiireellä runnotaan sopimuksia joiden seuraukset on nähty ennenkin. Varokoon Suomi!

Äänestä

Aloittaja ei nähtävästi kykene näkemään elvytyspakettia muussa valossa. Mitä jos sillä vältetään uusin rahoituskriisi ? Siitä kannattaisi maksaa vähän enemmänkin, kun muistetaan miten kävi edellisessä kriisissä. 2008 jo ensimmäinen vuosi laskettiin 50 miljardin menetykset taloudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itse todellakin toivon, että EU hajoaisi ja Unkari kaataisi elvytyspaketin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu