Voiko kanin kanssa matkustaa pitkiä matkoja??

Anonyymi

Onko ok, matkustaa kanin kanssa Lappiin Pirkanmaalta jos pysähtyy 2 krt yöksi hotelliin/loma mökkiin? Kani ei tykkää matkustaa mutta, papanoita ja pissaa tulee ja se syö vähän. Paikan päällä kani ei stressaa yhtään. Onko suurempi riski jättää se tänne, kun kukaan hoitajista ei ole kani osaava vai ottaa mukaan kun olen kani osaava ja tunnistan jos sillä on joku hätänä?
Kiitän suuresti kaikkia jotka vastastaa!

1

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse en ainakaan ottaisi vaan jättäisin jollekkin ystävälleni tarkat hoito-ohjeet, sillä matkustamisessa on aina riskinsä. Kuitenkin itse tunnet kanisi paremmin ja varmasti teet itse oikean päätöksen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      421
      6075
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      115
      3432
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      69
      2352
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1065
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      94
      1033
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      62
      1032
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1015
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      909
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      42
      902
    Aihe