Karaoke

Hei onko Haminassa karaoke mestoja ja minkälainen muudi niis on? Minne kandee mennä laulaa??
41570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..pub skaba savonlinna o vitun hyvä mesta. noin 1000 asiakaspaikkaa ja joka ilta soi karaookke.

Äänestä

Ei "kandee" mennä mihinkään karaoke-helvettiin, karaoke on saatanasta.

Äänestä

nakatappi ja kompassi nyt ainakin alkuunsa. nakatapissa ainakin osataan säädellä vipuja, että ääni tulee sopivasti musiikin kanssa. siellä tosin maksaa yhden euron kappale. kompassi kai ihan ok, en ole käynyt hetkeen. loppuillasta ainakin täysi räkälä.

Äänestä

Ainakin siinä vanhassa Sumppu baarissa mikä lie katiska nykyään on nimeltänsä on karaoke. Mutta mesta on aika rupunen Itäväylän kauppakeskuksen ohessa ja asiakkaat aika lailla "laitapuolen kulkijoita" täynnä. Ja niin onpa siellä niinkin kiva juttu, että laulamaan pääsee vasta, kun maksaa 1 e per laulu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


shure kirjoitti:

Hei onko Haminassa karaoke mestoja ja minkälainen muudi niis on? Minne kandee mennä laulaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu