Oispa kiva tietää rehellinen vastaus onko näin mansikka-aikaan myös sillon pakasteet käytössä? Ei perkele otin olevinaan tuoreen s-marketin konditoriasta. Sellaseen liivatelimaan piilotettu mansikat ja mössön tuntunen suuhun. No eipä tarvi toiste ostaa. Sitä paitsi ite viinerikään ollu lehtevää. Varmaan eilistä ja jotain palmurasvaa käytetty kun tartuu kitalakeen. Ite se on nuokin tehtävä ei pysty paikallista tällä perusteella kannattaan.
Elosen viinerit
13
568
Vastaukset
- Anonyymi
Juu itse ne pitääkin tehdä lailla Jamie Oliverin , heti siinä mansikkapellon laidalla .
Lehmä vielä siinä vieressä sekä vehnäpelto , josta juuri lypsetty maito sekä sirpitetyt ja omin käsin myllätyt jauhot.
Tiedämmehän , että sisäsuomessa ei ole koskaan syöty tuoretta merikalaa .
Silti se asia on vähemmän esillä , kuin Elosen paakelssit.
Pidän tätä seikkaa suhteettomana. - Anonyymi
Ompa tuossa kylällä muitakin paakellssin tekijöitä joilla on tuote kohdallaan. Veikkaan, että viljat ja tarpeet tulee heille muuten kun itse puimalla ja viljelemällä.
- Anonyymi
Elonen on ja pysyy boikotissa.
- Anonyymi
Minkä takia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkä takia?
Koska ei suosi suomalaista!!
- Anonyymi
Maassamme on asiat aika lailla hyvin , kun tälläinen asia riittää valittamisen aiheeksi.
Ennen valiteltiin , jos halla vei viljan , eikä ollut mistä leipoa leipää. - Anonyymi
Just! Maailmassa jyrää korona, sekä muutkin taudit, mutta aloittajan pahin ongelma onkin viineri täytteiltään, sekä koostumukseltaan. Myöskin palmuöljyn käyttöä epäili, sekä edellispäivän leipomisia.
Jos olet terve, mieti kuinka onnellinen olet, ja sen viinerin voisit tunkea vaikka hanuriisi, jos se ei suupuolelle maistunut!- Anonyymi
Ei kai se väärin ole jos joku haluaa olla laatutietoinen.
- Anonyymi
Rasvaa ja sokeria, niin kaikki maistuu hyvältä, oli aineet mitä (vaikka sahanpurua) ja mistä (vaikka kiinasta) tahansa. Päälle vieklä hieman keinotekoisia aromiaineita ja varmuuden vuoksi hieman säilöntäainetta, jos ei heti mene kaupaksi.
Jolle ei kelpaa, niin kasvattaa itse luomumansikat ja jättää vieraat herkut syömättä. - Anonyymi
Periaatteessa en kannata elosen tuotteita
- Anonyymi
Sepä se onkin jotkut haluaa laatua kun siitä yli 3€ pulittaa. Ei minulla ole varaa ostaa joka viikko herkkuja. kerran kun ajattelee sijoittaa hyvään viineriin niin rahat menikin hukkaan.
Teollinen on teollinen. Maistakaapa vaikka ripan pullan pullapitkoa. Ihan tavallista mutta oikeista aineista tehtynä maku kohallaan. Elonen ei jatkoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937918
- 403792
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321093Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281023Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31802Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10800Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749