Oulaskankaan synnytyssairaala

Anonyymi

Ei löytynyt Oulaskankaan synnytyssairaalalle rahaa,mutta Italialaisille mafiasoille kyllä löytyy rahaa.Säkkikaupalla.Sanna Mariinin ja Katri Kulmuunin siunauksella.Ja taisi jäädä ne Vappusatasetkin saamatta,kun kaikki raha jaetaan kavereitten kesken Brysselissä.Kohta alkaakin sitten velkojen maksattaminen Suomalaisilla,ja sitten viedään tuhkatkin pesästä.Ja Tytti Tuppurainen kiittää.

13

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jassoo vai sillä lailla meni eiköhän se ollut tämän Sipilän hallituksen aikaansaannosta tämä Oulaskankaan synnutysten loppuminen ja jossa oli nämä Persutkin tekemässä näitä huonoja päätöksiä nyt täällä syytellään nykyhallitusta omista töpeksinnöistään.

    • Anonyymi

      SDP:n Susanna Huovisen aivopieru oli synnytysosaston alasajo.

    • Anonyymi

      Kyllä se oli Vasemmistopuolue Keskusta Sipilöineen,joka vetosi säästöihin,jotta saadaan maakuntien työpaikat siirrettyä isompiin kaupunkeihin,Oullun ja Kokkolaan.Ja Kulmuuni jatkaa Sipilän viitoittamalla tiellä.Eipä ollut Kulmuunilla kanttia estää Mariinia lahjoittamasta rahaa Espanjalaisille,vaikka kevään poliittisessa teatterissa kovasti uhosikin vastustavansa vastikkeetonta rahanjakoa.Nyt on ollut hiljaa kuin kusi sukassa.Eipä tainnu porukka tajuta,kun antoi äänensä Keskustalle,että ääni menikin samalla Vasemmistolle.Noin se vain kävi takinkääntö näppärästi "porvari"puolueesta Sosialistien sätkynukeksi.

    • Anonyymi

      Syntyvyys laskee vuosi vuodelta ei voi kuin valittaa.

      • Anonyymi

        Mitä valittamista siinä kun uusia työttömiä ja palvelunkukuttajia syntyy vähemmän? Kyllä nämä lessut lisääntyy. Mene vaikka Zeppeliniin katsomaan, niin joka harmaavarpunen taas maha pystyssä. Ne kun ei saa ehkäistä, vaan sisäsiittoa harrastavat pakotettuna siihen. Näissä lahkoissa on jopa sisarusten välisiä lapsia. Sitten ovat Tahkokankaalla hoidettavana.

        Oletteko huomanneet, että k-päät lisääntyy eniten? Miksi.


    • Anonyymi

      Kyllähän se synnyttäjien määrä vähenee ja vielä kun toimivista Sairaaloitta suljetaan synnytys osastot niinkuin kävi tämän Oulaskankaan kohdalla ja syynä edellinen hallitus Sipilän johdolla .Vaan tämä Halla lahohan sanoo ettei haittaa vaikka väki vähenee että silleenämä populistit puhhuu.!

      • Anonyymi

        Mitä se syntyvyyden väheneminen haittaa? Sitäkö, kun kaikkien pitäisi mennä samaan paskatunkioon hukkumaan ja lisääntyä, kun vanhemmat sukupolveltakin eli elämänsä onnettomana ja teki niin? Mistä te työpaikkoja hankitte näille uusille syntyville? Ei niitä töitä riitä suomalaisille. Kahden lapsen politiikka käyttöön!


    • Anonyymi

      Väki vähenee, synnytykset vähenee. Eikö nämä Kekkos-Brezneviläisyyden aikakauden muistomonumentit (ylimääräiset sairaalat, yliopistot, oppilaitokset jne.) tulisi purkaa, hävittää ja alkaa elämään 2020 lukua ja ajatelle vielä eteenpäin 2030 luvulle.
      Ei rahaa riitä jokaiseen kuihtuvaan kylään ja asutuskeskittymään (joista osa itseään kaupungeiksi kutsuu). Nyt tarvitaan rohkeita päättäjiä, päätöksiä niin kunta-, kuin valtakunnan tasolle.
      Se totta että ei Suomalaista rahaa tule jakaa vastikkeettomasti maailmallekaan. Kyllä tälläkin osa-alueella työtä on. Rahahanat kiinni.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa . Syntyvyyden alentaminen on juurikin eteen päin ajattelua ja oikein. Pitää ymmärtää tulevaisuus ja se että Suomessa työelämä kuihtuu pois, ja säädellä syntyvyyttä sitä silmällä pitäen. Isot perheet tulee kieltää kahden lapsen politiikalla. Lisäksi olisiko järkevää asettaa lapsenteko luvanvaraiseksi? Joku vanhemmuuskortti?
        Jos vanhemmat ovat vaikka pitkäaikaistyöttömiä esimerkiksi 10 vuodessa alle 5 vuotta töissä, niin ei saisi lisääntyä. Tähän työstä poissaoloon tulisi laskea vanhempainvapaatkin. Ei vaikkapa opintovapaalla tai vuorotteluvapaata, jos sen aikana on oltu töissä. Monet yli ja alikoulutetut kun ovat työttömiä. Enemmänkin ylikoulutetut .
        Ja lapsentekoon tulee lailla säätää alaikärajaksi 30 vuotta, koska aivot ovat todennäköisesti valmiit rationaaliseen ajatteluun vasta 30 vuotiaana. Silloin toki riskinä, että moni jättää lapset kokonaan hankkimatta, mutta So what. Ainakin hankkii niitä parempiin olosuhteisiin kuin alle 30 vuotiaat tunteella elävät, jotka tekevät virheitä elämäänsä ja yhteiskuntaan. Nämä elävät elämäänsä muille ja tunteella. (https://www.mll.fi/vanhemmille/lapsen-kasvu-ja-kehitys/12-15-v/nuoren-aivojen-kehitys/)

        Pitää elää tulevaisuutta silmällä pitäen!


    • Anonyymi

      Täällähän nyt asialla äärimmäinen keskittämisen keisari meinaakko ettei tarvihe muuta kuin Oulun ja Kokkolan sairaalat taipappa olla niitä yksityistämisen yksiä oljenkorsia.?

      • Anonyymi

        holholista alettu tuomaan lisää suomalaisia niin saadaan väkiluku nouseen.


      • Anonyymi

        Lapset pitää tehdä sinne missä on töitä eli pk-seudulle.


    • Anonyymi

      Miksi se Oulaskankaan lestasynnyttämö ja herrakerhojen hoitola ohi leikkausjonojen pitäisi säilytyää? Etteköriedä millainen paikka se Oulaskangas on? Siellä hoidetaan kultapossukerhojen väkeä. Eli lääkäreiden kaverit ja sukulaiset! Lestit synnyttää siellä lisää kaltaisiaan!

      En puhuisi Italian mafiosoista, kun meillä on omat mafiaa. Italiassa mafia vaan tiedostetaan, täällä se on maan tapa. Kansa vetää vaan päätä kaulukseen ja nöyristelee. Tämä koko suomen valtio on yhtä isoa mafiaa. Ei kaikki Italiassa ole mafiosoja, aika jäävi on arvostella Suomesta käsin. Italian mafia oli ja meni, mutta Oulun mafia saa jyllätä😂 Entinen pääministeri on mafian saarnamies. Varsinainen Capone.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      69
      4977
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      33
      3757
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      24
      3369
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      81
      2357
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1899
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1571
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1532
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      332
      1493
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1463
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1330
    Aihe