Oulaskankaan synnytyssairaala

Anonyymi

Ei löytynyt Oulaskankaan synnytyssairaalalle rahaa,mutta Italialaisille mafiasoille kyllä löytyy rahaa.Säkkikaupalla.Sanna Mariinin ja Katri Kulmuunin siunauksella.Ja taisi jäädä ne Vappusatasetkin saamatta,kun kaikki raha jaetaan kavereitten kesken Brysselissä.Kohta alkaakin sitten velkojen maksattaminen Suomalaisilla,ja sitten viedään tuhkatkin pesästä.Ja Tytti Tuppurainen kiittää.

13

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jassoo vai sillä lailla meni eiköhän se ollut tämän Sipilän hallituksen aikaansaannosta tämä Oulaskankaan synnutysten loppuminen ja jossa oli nämä Persutkin tekemässä näitä huonoja päätöksiä nyt täällä syytellään nykyhallitusta omista töpeksinnöistään.

    • Anonyymi

      SDP:n Susanna Huovisen aivopieru oli synnytysosaston alasajo.

    • Anonyymi

      Kyllä se oli Vasemmistopuolue Keskusta Sipilöineen,joka vetosi säästöihin,jotta saadaan maakuntien työpaikat siirrettyä isompiin kaupunkeihin,Oullun ja Kokkolaan.Ja Kulmuuni jatkaa Sipilän viitoittamalla tiellä.Eipä ollut Kulmuunilla kanttia estää Mariinia lahjoittamasta rahaa Espanjalaisille,vaikka kevään poliittisessa teatterissa kovasti uhosikin vastustavansa vastikkeetonta rahanjakoa.Nyt on ollut hiljaa kuin kusi sukassa.Eipä tainnu porukka tajuta,kun antoi äänensä Keskustalle,että ääni menikin samalla Vasemmistolle.Noin se vain kävi takinkääntö näppärästi "porvari"puolueesta Sosialistien sätkynukeksi.

    • Anonyymi

      Syntyvyys laskee vuosi vuodelta ei voi kuin valittaa.

      • Anonyymi

        Mitä valittamista siinä kun uusia työttömiä ja palvelunkukuttajia syntyy vähemmän? Kyllä nämä lessut lisääntyy. Mene vaikka Zeppeliniin katsomaan, niin joka harmaavarpunen taas maha pystyssä. Ne kun ei saa ehkäistä, vaan sisäsiittoa harrastavat pakotettuna siihen. Näissä lahkoissa on jopa sisarusten välisiä lapsia. Sitten ovat Tahkokankaalla hoidettavana.

        Oletteko huomanneet, että k-päät lisääntyy eniten? Miksi.


    • Anonyymi

      Kyllähän se synnyttäjien määrä vähenee ja vielä kun toimivista Sairaaloitta suljetaan synnytys osastot niinkuin kävi tämän Oulaskankaan kohdalla ja syynä edellinen hallitus Sipilän johdolla .Vaan tämä Halla lahohan sanoo ettei haittaa vaikka väki vähenee että silleenämä populistit puhhuu.!

      • Anonyymi

        Mitä se syntyvyyden väheneminen haittaa? Sitäkö, kun kaikkien pitäisi mennä samaan paskatunkioon hukkumaan ja lisääntyä, kun vanhemmat sukupolveltakin eli elämänsä onnettomana ja teki niin? Mistä te työpaikkoja hankitte näille uusille syntyville? Ei niitä töitä riitä suomalaisille. Kahden lapsen politiikka käyttöön!


    • Anonyymi

      Väki vähenee, synnytykset vähenee. Eikö nämä Kekkos-Brezneviläisyyden aikakauden muistomonumentit (ylimääräiset sairaalat, yliopistot, oppilaitokset jne.) tulisi purkaa, hävittää ja alkaa elämään 2020 lukua ja ajatelle vielä eteenpäin 2030 luvulle.
      Ei rahaa riitä jokaiseen kuihtuvaan kylään ja asutuskeskittymään (joista osa itseään kaupungeiksi kutsuu). Nyt tarvitaan rohkeita päättäjiä, päätöksiä niin kunta-, kuin valtakunnan tasolle.
      Se totta että ei Suomalaista rahaa tule jakaa vastikkeettomasti maailmallekaan. Kyllä tälläkin osa-alueella työtä on. Rahahanat kiinni.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa . Syntyvyyden alentaminen on juurikin eteen päin ajattelua ja oikein. Pitää ymmärtää tulevaisuus ja se että Suomessa työelämä kuihtuu pois, ja säädellä syntyvyyttä sitä silmällä pitäen. Isot perheet tulee kieltää kahden lapsen politiikalla. Lisäksi olisiko järkevää asettaa lapsenteko luvanvaraiseksi? Joku vanhemmuuskortti?
        Jos vanhemmat ovat vaikka pitkäaikaistyöttömiä esimerkiksi 10 vuodessa alle 5 vuotta töissä, niin ei saisi lisääntyä. Tähän työstä poissaoloon tulisi laskea vanhempainvapaatkin. Ei vaikkapa opintovapaalla tai vuorotteluvapaata, jos sen aikana on oltu töissä. Monet yli ja alikoulutetut kun ovat työttömiä. Enemmänkin ylikoulutetut .
        Ja lapsentekoon tulee lailla säätää alaikärajaksi 30 vuotta, koska aivot ovat todennäköisesti valmiit rationaaliseen ajatteluun vasta 30 vuotiaana. Silloin toki riskinä, että moni jättää lapset kokonaan hankkimatta, mutta So what. Ainakin hankkii niitä parempiin olosuhteisiin kuin alle 30 vuotiaat tunteella elävät, jotka tekevät virheitä elämäänsä ja yhteiskuntaan. Nämä elävät elämäänsä muille ja tunteella. (https://www.mll.fi/vanhemmille/lapsen-kasvu-ja-kehitys/12-15-v/nuoren-aivojen-kehitys/)

        Pitää elää tulevaisuutta silmällä pitäen!


    • Anonyymi

      Täällähän nyt asialla äärimmäinen keskittämisen keisari meinaakko ettei tarvihe muuta kuin Oulun ja Kokkolan sairaalat taipappa olla niitä yksityistämisen yksiä oljenkorsia.?

      • Anonyymi

        holholista alettu tuomaan lisää suomalaisia niin saadaan väkiluku nouseen.


      • Anonyymi

        Lapset pitää tehdä sinne missä on töitä eli pk-seudulle.


    • Anonyymi

      Miksi se Oulaskankaan lestasynnyttämö ja herrakerhojen hoitola ohi leikkausjonojen pitäisi säilytyää? Etteköriedä millainen paikka se Oulaskangas on? Siellä hoidetaan kultapossukerhojen väkeä. Eli lääkäreiden kaverit ja sukulaiset! Lestit synnyttää siellä lisää kaltaisiaan!

      En puhuisi Italian mafiosoista, kun meillä on omat mafiaa. Italiassa mafia vaan tiedostetaan, täällä se on maan tapa. Kansa vetää vaan päätä kaulukseen ja nöyristelee. Tämä koko suomen valtio on yhtä isoa mafiaa. Ei kaikki Italiassa ole mafiosoja, aika jäävi on arvostella Suomesta käsin. Italian mafia oli ja meni, mutta Oulun mafia saa jyllätä😂 Entinen pääministeri on mafian saarnamies. Varsinainen Capone.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      237
      1306
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      136
      813
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      726
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe