Oulaskankaan synnytyssairaala

Anonyymi

Ei löytynyt Oulaskankaan synnytyssairaalalle rahaa,mutta Italialaisille mafiasoille kyllä löytyy rahaa.Säkkikaupalla.Sanna Mariinin ja Katri Kulmuunin siunauksella.Ja taisi jäädä ne Vappusatasetkin saamatta,kun kaikki raha jaetaan kavereitten kesken Brysselissä.Kohta alkaakin sitten velkojen maksattaminen Suomalaisilla,ja sitten viedään tuhkatkin pesästä.Ja Tytti Tuppurainen kiittää.

13

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jassoo vai sillä lailla meni eiköhän se ollut tämän Sipilän hallituksen aikaansaannosta tämä Oulaskankaan synnutysten loppuminen ja jossa oli nämä Persutkin tekemässä näitä huonoja päätöksiä nyt täällä syytellään nykyhallitusta omista töpeksinnöistään.

    • Anonyymi

      SDP:n Susanna Huovisen aivopieru oli synnytysosaston alasajo.

    • Anonyymi

      Kyllä se oli Vasemmistopuolue Keskusta Sipilöineen,joka vetosi säästöihin,jotta saadaan maakuntien työpaikat siirrettyä isompiin kaupunkeihin,Oullun ja Kokkolaan.Ja Kulmuuni jatkaa Sipilän viitoittamalla tiellä.Eipä ollut Kulmuunilla kanttia estää Mariinia lahjoittamasta rahaa Espanjalaisille,vaikka kevään poliittisessa teatterissa kovasti uhosikin vastustavansa vastikkeetonta rahanjakoa.Nyt on ollut hiljaa kuin kusi sukassa.Eipä tainnu porukka tajuta,kun antoi äänensä Keskustalle,että ääni menikin samalla Vasemmistolle.Noin se vain kävi takinkääntö näppärästi "porvari"puolueesta Sosialistien sätkynukeksi.

    • Anonyymi

      Syntyvyys laskee vuosi vuodelta ei voi kuin valittaa.

      • Anonyymi

        Mitä valittamista siinä kun uusia työttömiä ja palvelunkukuttajia syntyy vähemmän? Kyllä nämä lessut lisääntyy. Mene vaikka Zeppeliniin katsomaan, niin joka harmaavarpunen taas maha pystyssä. Ne kun ei saa ehkäistä, vaan sisäsiittoa harrastavat pakotettuna siihen. Näissä lahkoissa on jopa sisarusten välisiä lapsia. Sitten ovat Tahkokankaalla hoidettavana.

        Oletteko huomanneet, että k-päät lisääntyy eniten? Miksi.


    • Anonyymi

      Kyllähän se synnyttäjien määrä vähenee ja vielä kun toimivista Sairaaloitta suljetaan synnytys osastot niinkuin kävi tämän Oulaskankaan kohdalla ja syynä edellinen hallitus Sipilän johdolla .Vaan tämä Halla lahohan sanoo ettei haittaa vaikka väki vähenee että silleenämä populistit puhhuu.!

      • Anonyymi

        Mitä se syntyvyyden väheneminen haittaa? Sitäkö, kun kaikkien pitäisi mennä samaan paskatunkioon hukkumaan ja lisääntyä, kun vanhemmat sukupolveltakin eli elämänsä onnettomana ja teki niin? Mistä te työpaikkoja hankitte näille uusille syntyville? Ei niitä töitä riitä suomalaisille. Kahden lapsen politiikka käyttöön!


    • Anonyymi

      Väki vähenee, synnytykset vähenee. Eikö nämä Kekkos-Brezneviläisyyden aikakauden muistomonumentit (ylimääräiset sairaalat, yliopistot, oppilaitokset jne.) tulisi purkaa, hävittää ja alkaa elämään 2020 lukua ja ajatelle vielä eteenpäin 2030 luvulle.
      Ei rahaa riitä jokaiseen kuihtuvaan kylään ja asutuskeskittymään (joista osa itseään kaupungeiksi kutsuu). Nyt tarvitaan rohkeita päättäjiä, päätöksiä niin kunta-, kuin valtakunnan tasolle.
      Se totta että ei Suomalaista rahaa tule jakaa vastikkeettomasti maailmallekaan. Kyllä tälläkin osa-alueella työtä on. Rahahanat kiinni.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa . Syntyvyyden alentaminen on juurikin eteen päin ajattelua ja oikein. Pitää ymmärtää tulevaisuus ja se että Suomessa työelämä kuihtuu pois, ja säädellä syntyvyyttä sitä silmällä pitäen. Isot perheet tulee kieltää kahden lapsen politiikalla. Lisäksi olisiko järkevää asettaa lapsenteko luvanvaraiseksi? Joku vanhemmuuskortti?
        Jos vanhemmat ovat vaikka pitkäaikaistyöttömiä esimerkiksi 10 vuodessa alle 5 vuotta töissä, niin ei saisi lisääntyä. Tähän työstä poissaoloon tulisi laskea vanhempainvapaatkin. Ei vaikkapa opintovapaalla tai vuorotteluvapaata, jos sen aikana on oltu töissä. Monet yli ja alikoulutetut kun ovat työttömiä. Enemmänkin ylikoulutetut .
        Ja lapsentekoon tulee lailla säätää alaikärajaksi 30 vuotta, koska aivot ovat todennäköisesti valmiit rationaaliseen ajatteluun vasta 30 vuotiaana. Silloin toki riskinä, että moni jättää lapset kokonaan hankkimatta, mutta So what. Ainakin hankkii niitä parempiin olosuhteisiin kuin alle 30 vuotiaat tunteella elävät, jotka tekevät virheitä elämäänsä ja yhteiskuntaan. Nämä elävät elämäänsä muille ja tunteella. (https://www.mll.fi/vanhemmille/lapsen-kasvu-ja-kehitys/12-15-v/nuoren-aivojen-kehitys/)

        Pitää elää tulevaisuutta silmällä pitäen!


    • Anonyymi

      Täällähän nyt asialla äärimmäinen keskittämisen keisari meinaakko ettei tarvihe muuta kuin Oulun ja Kokkolan sairaalat taipappa olla niitä yksityistämisen yksiä oljenkorsia.?

      • Anonyymi

        holholista alettu tuomaan lisää suomalaisia niin saadaan väkiluku nouseen.


      • Anonyymi

        Lapset pitää tehdä sinne missä on töitä eli pk-seudulle.


    • Anonyymi

      Miksi se Oulaskankaan lestasynnyttämö ja herrakerhojen hoitola ohi leikkausjonojen pitäisi säilytyää? Etteköriedä millainen paikka se Oulaskangas on? Siellä hoidetaan kultapossukerhojen väkeä. Eli lääkäreiden kaverit ja sukulaiset! Lestit synnyttää siellä lisää kaltaisiaan!

      En puhuisi Italian mafiosoista, kun meillä on omat mafiaa. Italiassa mafia vaan tiedostetaan, täällä se on maan tapa. Kansa vetää vaan päätä kaulukseen ja nöyristelee. Tämä koko suomen valtio on yhtä isoa mafiaa. Ei kaikki Italiassa ole mafiosoja, aika jäävi on arvostella Suomesta käsin. Italian mafia oli ja meni, mutta Oulun mafia saa jyllätä😂 Entinen pääministeri on mafian saarnamies. Varsinainen Capone.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe