teslaan uusia akkuja jo reillussa 100tkm ssa!

Anonyymi

10

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja moottori jo vaihdettu vaikka vasta reilu 100tkm ajettu, ei hyvältä vaikuta patteriautoilu.

    • Anonyymi

      Takuuna. Mihin polttikseen saa noilla kilometreillä ja iällä mitään takuuna?
      Älä vaan erehdy sanomaan ettei tarvii...

      • Anonyymi

        Itse en ole tsrvinut koskaan vanhempiinkaan moottoreita uudia isommillakaan kilometreillä. Autoilua on takana yli 40 vuotta .


    • Anonyymi

      Paljonkohan nuo akun ja moottorin vaihdot maksaisivat takuun loputtua?

      • Anonyymi

        Jos pitää kysyä, ei ole siihen varaa :-)


    • Anonyymi

      onko VWskoda perävalotakuu teslalla?

    • Anonyymi

      Ompa nopeita puolustuspuheita tesla osastopäälliköltä...........miksi metsurit eivät käytä akkumoottorisahoja......tai akkusirkkeleitä , metallivalimot akkuvastuksia mullä metalli sulatetaan.......miksi sotilas ajoneuvot eivät liiku akkuvoimalla , miksi energiatehtaiden voima tule akuista........siksi koska tuo akkuvoima on niin vitun naurettavan pientä , sillä leikkii vain pienimunaiset kapeakoivet.

    • Anonyymi

      Teslakuskin näkee jo kaukaa , perinteinen rippipää niilo , kurkkii isojen poikien takaa , ei itse tee mitään kun ei uskalla , inisee kuten autonsa.

    • Anonyymi

      0.1 litraa polttoainetta vastaa energialtaan isoa 80 ah akkua joka painaa n. 40 kiloa
      Pikalataukset on aina syöneet akuston käyttöikää , kuumentaen myös sitä ladatessa , liki kaikki polttomoottoriajoneuvojen tulipalot saavat alkunsa virtapiirien oikosuluista ( akusta virta)
      Kaupallisesti mainio tapa viedä kuluttajalta rahat , jatkossa autoliikeiden käytävät täynnä kaapeleita ja lataushimmeleitä lattiat täynnä , ja niistä kiinteistön tulipaloriski .....eikä monessa riitä virran ulosanti mihinkään ( johtimien paksuus / sulaketaulun koko )............. juostaan puuhun asumaan.

      • Anonyymi

        Lääkkeet unohtuivat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      43
      7515
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3723
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      53
      3613
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      85
      3397
    5. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      53
      3361
    6. 51
      3044
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      36
      2842
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2494
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      197
      1958
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1571
    Aihe