Moi minä olen 15 vuotias hollolan alueelta ja olen miettinyt että missä on tässä kaikista lähin armeija alue ja voisiko joku laittaa sen paikan yhteystiedot minulle kiitos
Vastaukset 11
- Anonyymi
Hanki C-paperit jos olet isänmaallinen. Tuohon pellelaitokseen ei pidä kenenkään täysjärkisen mennä orjaksi. Ensin 2015 se piccolokeissi Torniossa ja nyt Marin vei maamme velkaorjuuteen ja itsenäisyys meni.
- Anonyymi
Mitä hemmetin tekemistä persuilullasi on maanpuolustuksen kanssa. Intissä on sanonta, että tyhmäkin saa olla mutta ei tykkimies. Tykkimiehen tilalle voisi laittaa persun.
Teidän puheenjohtajannehan onkin epäisänmaallinen sivari, joka nyt reotostelee ampumaharrastuksellaan. Ei ollut miestä mennä inttiin.
Marin onnistui neuvottelussa aivan hyvin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä hemmetin tekemistä persuilullasi on maanpuolustuksen kanssa. Intissä on sanonta, että tyhmäkin saa olla mutta ei tykkimies. Tykkimiehen tilalle voisi laittaa persun.
Teidän puheenjohtajannehan onkin epäisänmaallinen sivari, joka nyt reotostelee ampumaharrastuksellaan. Ei ollut miestä mennä inttiin.
Marin onnistui neuvottelussa aivan hyvin.Sinä se epäisänmaallinen olet jos väität Marinin onnistuneen hyvin. Itse vannoin sotilasvalassa 1992 puolustavani Suomea mutta en Eu liittovaltio Suomea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä se epäisänmaallinen olet jos väität Marinin onnistuneen hyvin. Itse vannoin sotilasvalassa 1992 puolustavani Suomea mutta en Eu liittovaltio Suomea.
Tarkoitin sitä, että Marin onnistui hyvin Välimeren maiden asukkaiden etujen ajamisessa. Ja minua ei tippaakaan kiinnosta, mitä huuhaavaloja olet joskus vuosikymmeniä sitten vannonut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitin sitä, että Marin onnistui hyvin Välimeren maiden asukkaiden etujen ajamisessa. Ja minua ei tippaakaan kiinnosta, mitä huuhaavaloja olet joskus vuosikymmeniä sitten vannonut.
Eli et ole itse käynyt armeijaa kun puhut huuhaavaloista :D sieltä se lusmu paljastui.
- Anonyymi
Suomen kommunistiarmeijassa nuorukaisen asema muuttuu hetkessä vapaasta kansalaisesta vangiksi. Ainut, mikä erottaa orja-armeijan alokkaan muista vangeista, on se, että vankilavankien ei tarvitse leikata hiuksia, niillä on parempi palkka ja vapaampi ympäristö lusia kakku pois.
Armeijassa olet vartioidulla alueella, pois et pääse ilman lupaa, orja-armeijassa on myös nimenhuudot, jottei kukaan pääse karkuun.
Kannattaa miettiä, mitä voi tehdä, ennen kuin joutuu tuollaiseen paikkaan suljetuksi ja nöyryytettäväksi, se on jo niin helvetin noloakin olla vangittuna orjana.- Anonyymi
Mikakorkalainen kirjoitti:
Minkä ikäisenä pitää mennä armeijaan
Ei minkään ikäisen vaan teet ALFAN valinnan ja hankit C-paperit. Orjaksi et tässä intersektionaalisessa feministiliittovaltio Suomessa ala.
- Anonyymi
Voit päästä ampumatauluksi Hälvälän ampuma-alueelle.
Ootko itse ollut sielä tiedätkö mikä on hollolan ja lahden lähellä kaikista lähin armeijaalue
- Anonyymi
Puolustusvoimien joukko-osastot:
https://puolustusvoimat.fi/joukko-osastot
Varusmiespalvelus ja -paikat:
https://intti.fi/palvelustehtavat-ja-paikat
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72467Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20446Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430
