Kymsote ei korvaa eikä huomioi mitenkään hoitohenkilökunnan korona-ajan hankalia työoloja. Niin tyypillistä huonoa käytäntöä ja käytöstä, että on turha odottaa, että työntekijät arvostaisivat tällaista työnantajaa.
Kymsoten kiitos
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
On se taas niin väärin. Meitä muita sentään muistettiin antamalla reilusti lopputili.
Oikein hävettää, miksi meille sattuu kaikki hyvä ja ammattivalittajille vaan ei ?
Sana kiitos voisi tuntua mukavalta, mutta se kai tulee liian kalliiksi. Kuka haluaa hoitoalalle, jonka työntekijöitä arvostetaan vain silloin, kun he pelastavat omaa henkiriepuasi, pskanjauhaja.
Kiitos. Ole hyvä.
Nyt sitten turhan valittajilta loppuu myyräntyö omaa työyhteisöään kohden.
Onko sovittu ? Jos ei, niin alan vaihto. Kiitos jälleen.
Terveisin veronmaksaja eli työnantajasi.
Mitä hankalia työoloja? Onhan se ikävää odottaa tyhjänpanttina että tulisiko koronapotilaita, kun muut ajat oli peruttu...
Joka alalla on hankalia työoloja.
Kun tilastoja ja uutisia katsoo niin miten hankalia oloja Kymsoten alueella korona saanut aikaan?
On ikävä lukea, että työpaikalla on tuollaisia syöpäsoluja tekemässä myyräntyötä oman työnantajan mustamaalamiseksi. Pitäisikö hieman miettiä kuka ei kuulu porukkaan ja vaihtaa mielipidettä tai työpaikkaa.
Yksityisellä puolella tuollainen kitinä tuskin onnistuisi vaan siellä tehdään yhteistyötä ylpeänä omasta työpanoksesta ja osaamisesta.
Julkisella puolella porukkaan mahtuu monenlaista änkyrää eikä se ole asiakkaankaan edun mukaista saati työkavereiden työssä viihtymisen eduksi.
Eikö hoitajille maksettu palkkaa työajalta? Vai mitä.. MIKSI pitää maksaa erityistä lisää siitä, että tekee työnsä. Sairaalaan tulee sairaita se lienee selvä ja sairaanhoitajat hoitavat heitä. Piste. Kyllä omasta työstäkin keksii muutamia lisänpaikkoja ankarimpaan hankaluuteen. Mutta kyllä ne sisältyy palkkaan.
Ja mitä on tämä kitinä palkoista ylipäätään, kuka hoitajista ei ole tiennyt mille alalle, mitä tekee ja millä palkalla ennekuin on sinne hakeutunut?
Yksityinen terveysalan yrittäjä palkitsee lähihoitajia lähettämällä Isollekirkolle tutustumaan koronaan livenä. Ilmaiseksi venäläistä rulettia. 7ilves.
En enää ikinä mene Kotkassa sairaalaan tai terveyskeskukseen. Kidun mieluummin tai saan kohtauksen jollain toisella paikkakunnalla. Nyt tämä on nähty.
Kuntaliitos ja siihen mukaan entisen pikku Kouvolan Kokoomukselaiset kyläpoliitkot niin se oli siinä. Sairaala hävisi heti, kuten yleiset palvelut ja uudessa Kouvolassa alkoi aika että se jolla rahaa niin saa palveluita.
Luulisi hävettävän niitä jotka ovat Kokoomusta äänestäneet.
Siis kuitenkin asiat hyvin kun asua Kotkassa, eikä tuossa maan kuulussa Kouvolassa jonka Kookomus tuhonnut.
Kuntaliitos oli lähinnä vanhan Kouvolan pelastaminen. Sitä moni ihmettelee että miksi tuon vanhan Kouvola entiset kyläpoliitikot enää sai ottaa osaa päätöksentekoon?
No saivat ja historia kertoo miten kävi, Tämän kokoisessa kaupungissa ei enää edes sairaalaa mutta manskin katukivet pidetään komeana ja manskin liiketilat tyhjinä.
Kotka kiittää ja kumartaa Larikan porukalle, Iso kiitos.
Kyllä tuo kaikki Kotkassakin tiedetään ja vähän jopa nauretaan.
Jokin aika sitten hoitsut hakivat isoa palkankorotusta ja yksi heistä perusteli asiaa sillä, että kun on niin paljon töitä, että ei niitä millään, ei sitten millään ehdi tekemään.
Mulle ei oikein auennut miten palkankorotus toi lisää aikaa ??
Hoitsuilla tai osalla heistä on ihan oma logiikka.
Viini ja siitsu logiikka facebookkia kyytipoikana.
Jos on kuukausipalkka ja pitää tehdä töitä jatkuvasti urakalla, niin ei se tyydytä.
Kunnon kotkalainen ei tee töitä ja jos pakko niin vaan sen minimimäärän