Mercury 75hv, 2-tahti kone, vuosimallia ~06: Trimmi toimii vain ylöspäin, eli moottoria ei saa laskettua alas. Mistäköhän voisi johtua?
Trimmin kanssa ongelmia
Anonyymi
4
82
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän se kosketus häiriö liene. Trimmi nappia tutkisin ensimmäisenä.
- Anonyymi
Kiitos. Näyttäisi toki olevan ongelma lähempänä trimmilaitetta koska kumpikaan nappi (moottorin kyljessä & kaukohallintalaiteessa) ei toimi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos. Näyttäisi toki olevan ongelma lähempänä trimmilaitetta koska kumpikaan nappi (moottorin kyljessä & kaukohallintalaiteessa) ei toimi.
No rele sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No rele sitten.
Kiitos, toinen rele oli näemmä rikki, päittäin vaihdoin testatakseni, ja toinen toimi. Uusi rele nyt tilattu. Kiitokset vielä avusta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551962
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093