Trimmin kanssa ongelmia

Mercury 75hv, 2-tahti kone, vuosimallia ~06: Trimmi toimii vain ylöspäin, eli moottoria ei saa laskettua alas. Mistäköhän voisi johtua?
4141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän se kosketus häiriö liene. Trimmi nappia tutkisin ensimmäisenä.

Äänestä
  • Kiitos. Näyttäisi toki olevan ongelma lähempänä trimmilaitetta koska kumpikaan nappi (moottorin kyljessä & kaukohallintalaiteessa) ei toimi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiitos. Näyttäisi toki olevan ongelma lähempänä trimmilaitetta koska kumpikaan nappi (moottorin kyljessä & kaukohallintalaiteessa) ei toimi.

    No rele sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No rele sitten.

    Kiitos, toinen rele oli näemmä rikki, päittäin vaihdoin testatakseni, ja toinen toimi. Uusi rele nyt tilattu. Kiitokset vielä avusta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mercury 75hv, 2-tahti kone, vuosimallia ~06: Trimmi toimii vain ylöspäin, eli moottoria ei saa laskettua alas. Mistäköhän voisi johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu