Pysäköinti vanhan kaupungin ja keskustan alueella maksaa 108€ päivä. Varokaa! Käyttävät rengaslukkoja, et pääse välttämättä laivaan. Virolaiset taas pysäköivät aivan ilmaiseksi. Pysäköintisakotkin tulevat perässä kotimaahan, mutta virolaisrosvot saavat taas sikailla helsingissä miten haluavat, autojen tietoja ei luovuteta suomeen. Onko tämä oikeutta, kysyn vaan!
Virolaiset ovat rosvoja!
9
950
Vastaukset
- Anonyymi
Neuvostokansaa. Täällä luullaan että olisivat viisastuneet kun nimi muuttui Viroksi, mutta kansa ei vaihdu vaikka nimi vaihtui. EU:n elätettäviä ja loisia.
- Anonyymi
Tiedoksi: vanhassa kaupungissa ei saa ajaa ilman ajolupaa, eikä pysäköidä. Solariksen parkkihallissa (keskusta) maksaa pysäköinti 20 euroa/24h. Pysäköintilippu leimataan solariksen kaupan automaatissa.
Taksi maksaa 4 euroa / 4km, tilataan Bolt sovelluksella. Helsingissä sama matka 4 km taksilla maksaa yli 30 euroa.- Anonyymi
Tallinnan keskusta-alueella pysäköinti maksaa 1.50€/h (Ma-Pe 07.00-19.00 & La 08.00-15.00), ydinkeskustassa 4,8€/h (maksullinen 24/7) ja Tallinnan vanhassakaupungissa 6€/h (maksullinen 24/7).
- Anonyymi
Ja kumman vika toi on? Virolaisten, vai ehkä kuitenkin ihan suomalaisen järjestelmän, jossa pyhän lehmään ei koske edes parkki-pirkko, jos ei ole suomalaisissa kilvissä. Noi rengaslukot olisi kyllä hyvät myös suomalaisille roskasäkeille!
- Anonyymi
Korjaus: suomalaiselle roskasakille.
- Anonyymi
Virolaiset on maailman rehellisin kansa, piste
- Anonyymi
Aloittajalla vippaa aika lailla. Väärästä pysäköinnistäm joutuu vastuuseen. Kas kun ei ole tiennyt. Jos olisi ajokortti niin tietäisi.
- Anonyymi
Kuka tolvana uskaltaa Viroon mennä omalla autolla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka tolvana uskaltaa Viroon mennä omalla autolla?
Esimerkiksi minä. Ei ole ollut ongelmia. Kerran sain satamassa pysäköintivirhemaksun, mutta senkin sain valittamalla peruttua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658