Olemme ajatelleet muuttaa Pietarsaareen, vähän mietityttää allergisena onko UPM:n tehtaasta mahdollisesti tuleva haju sellainen että se estää muuton. Mielipiteitä haluan.
Onko Pietarsaaressa UPM tehtaasta johtuvia hajuhaittoja
Anonyymi
2
111
Vastaukset
- Anonyymi
Ei rahanhajulle voi kukkaan olla allerginen.
Haju- tai tuoksuyliherkkyys on sitten kokonaan toinen ja monelle ihan ikävänkin todellinen asia, mutta heistäkään kukkaan ei liene allerginen rahan hajulle.
Herkkyys sinänsä on ihmisessä kertakaikkissen ihananan luontainen ominaisuus.
Sitä voi jopa suositella, monelle... - Anonyymi
Eipä tuo haise muutakuin silloin ku ongelmia, ja niitäki harvoin. Ja niillä niin korkea piippu, että pahimmat käryt menee silloinkin naapurikuntiin kokkolaa myöden..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2146275- 1691698
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661517- 691058
- 1051000
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6927Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124877Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy199852- 100816
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66789